Izabelamich

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Jaroslaw
Główny blog drogadozbawienia.blogi.pl »
Data urodzenia 1997-10-16
Wiek 27 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Izabelamich

  Czym jest Wielki Post?Wielki Post to czas przygotowania na obchody najważniejszej uroczystości dla chrześcijan, czyli Wielkiej Nocy, inaczej Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, w czasie której wspominamy i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Ponieważ każde święto powinno angażować nas nie tylko zewnętrznie, zwłaszcza uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego powinna (...)

Zobacz pełny wpis »
Słowo uczeń kojarzy nam się często z latami dzieciństwa i wczesnej młodości, kiedy to chodzimy do szkoły na lekcje-uczymy się. A tak naprawdę to przez całe życie czegoś się uczymy i przez całe życie jesteśmy uczniami.. Więc kto to jest uczeń? Uczeń – osoba pobierająca naukę. Teraz pytanie nasuwa się następujące?? Jak być uczniem Chrystusa? Co zrobić by nim być? Jak mamy rozum (...)

Zobacz pełny wpis »
    W tym artykule pragnę poruszyć temat sakramentu spowiedzi świętej i troszkę przybliżyć każdemu z nas jej sens i znaczenie.   Często spotykamy się z czymś takim jak strach przed pójściem do spowiedzi o tego czy innego księdza a nawet boimy się mówić przy spowiedzi o niektórych naszych grzechach. To nie jest nasz strach, lecz strach i obawy (...)

Zobacz pełny wpis »
  Tak sobie myślę i dochodzę do wniosku, że miłość i przyjaźń sama to czasem za mało do pełni szczęścia. Oczywiście tylko w oparciu o nie możemy stworzyć udany i dobry związek i relacje ale to wciąż za mało. Trzeba dużo więcej dołożyć by być szczęśliwym i by kochać. Relacja z drugą osobą to nieustanna ciężka praca nad sobą, nad własnym egoizmem, nad własnymi przyzwyczajeniami (...)

Zobacz pełny wpis »
  Czym jest powołanie? Kto może zostać powołany? Jak rozeznać powołanie? Do czego mogę być powołany?    Są to pytania na, które katolik często szuka odpowiedzi. Dlatego postaram się troszkę przybliżyć Wam ten temat. Zacznę od udzielenia odpowiedzi na pierwsze pytanie: Czym jest powołanie? Powołanie w chrześcijaństwie jest to wezwanie człowieka przez Boga do (...)

Zobacz pełny wpis »
      W dzisiejszych czasach tak łatwo przychodzi nam ocenianie, osądzanie i samodzielne wyznaczanie kary i sprawiedliwości drugiemu człowiekowi. Często jednak jest tak, że ten nasz osąd czy opinia o drugim okazuje się błędna i bardzo krzywdząca drugiego człowieka.  Sam Chrystus w swym nauczaniu mówi do nas:    „Nie sądźcie, abyście n (...)

Zobacz pełny wpis »
    Pragnę poruszyć temat miłości gdyż uważam, że jest bardzo ważny w naszym życiu chrześcijańskim i podczas naszej drogi do świętości. Głównym źródłem z Pisma Świętego na jakim będę się opierała będzie ten przepiękny Hymn o miłości z listu Świętego Pawła do Koryntian rozdział 13 wersety 1-13       Gdybym mówił językami ludzi i an (...)

Zobacz pełny wpis »
      Bardzo często doznając zranienia od bliskiej osoby, przyjaciela, czy każdego innego człowieka zmagamy się z cierpieniem, nosimy urazę, dystansujemy się a momentami nawet jest w nas taka złość, która prowadzi nas do chęci zemsty, odwetu. Taka postawa prowadzi nas do tego, ze sami ranimy przez to drugą osobę. Brak przebaczenia i nienawiść zamyka nas r&o (...)

Zobacz pełny wpis »
Mój Boże! Może dzisiejszy dzień nie był taki jakbym chciała. Może spotkało mnie troszkę trudności, w sercu odczuwałam pustkę, samotność. Może dzień dzisiejszy był dniem bardziej nerwowym, a ja chciałam aby był spokojny, pełny radości.. Może dziś polało się po mojej twarzy troszkę łez, usłyszałam coś czego nie chciałam usłyszeć. Może i ktoś odkrył przede mną kim naprawdę jest (...)

Zobacz pełny wpis »
    Witajcie bardzo serdecznie!!   Czym jest świętość i dla kogo ona jest? Czy każdy może byc święty? Jaki był pierwszy święty ogłoszony na ziemi? Czy ja moge być świętym? Co muszę zrobić by osiągnąć świętość? Jakie są cechy chrześcijanina prawdziwego?   Na te i wiele innych pytań zwiazanych nie tylko ze świętością znajdziecie odpowiedź (...)

Zobacz pełny wpis »