Iza00

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Mielec
Główny blog geopolityczna.blogi.pl »
Data urodzenia 2000-08-30
Wiek 22 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Iza00

Według definicji blobalizacja jest to ogół procesów prowadzących do coraz większej współzależności i integracji państw, społeczeństw, gospodarek i kultur, czego efektem jest tworzenie się "jednego świata”, "światowego społeczeństwa".   Globalizacja nie jest wynalazkiem czasów współczesnych, rozpoczęła się ona już (...)

Zobacz pełny wpis »
Tylko 43% populacji świata ma dostęp do Internetu, co w przeliczeniu na liczby daje nam około 3,17 mld ludzi. Z czego nieco ponad miliard posiada Internet szerokopasmowy.   Jeśli zaś chodzi o zużycie Internetu według światowego rankingu największe mają je Chiny, na drugim miejscu są Indie, 3. - USA, czwarte i piąte miejsce należy kolejno do Brazylii i Japonii. W (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak być ekologicznym?   Ekologia, czyli od lat temat rzeka. Coraz większa część społeczeństwa jednak, dzięki temu, przekonuje się do bycia ekolicznym i stara się o tym mysleć. Sposobów jest od groma, a pojawia się i jeszcze więcej. Co skutkuje tym, że społeczeństwo jestcoraz bardziej tego świadome. Okazuje się, że czasem największe drobnostki potra (...)

Zobacz pełny wpis »
Według definicji politologicznej państwo jest to przymusowa organizacja, wyposażona w atrybuty władzy zwierzchniej po to, by ochraniać przed zagrożeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi ład, zapewniający zasiedlającej jego terytorium społeczności, składającej się ze współzależnych grup o zróżnicowanych interesach, warunki egzystencji korzystne odpowiedn (...)

Zobacz pełny wpis »