It_centrum

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Gliwice
Główny blog it-centrum.blogi.pl »
Data urodzenia 1979-10-18
Wiek 45 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy It_centrum

Wybór serwera nie jest prostą sprawą. Pod uwagę należy brać wiele czynników, które będą miały wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całości. Wiele parametrów serwera zależeć będzie d indywidualnych potrzeb i preferencji. Na co zatem warto zwrócić uwagę dobierając serwer?   OBUDOWA   Komponenty serwera powinny być umieszcz (...)

Zobacz pełny wpis »
Awaria systemu w serwerowni to jeden z najczarniejszych scenariuszy, jaki może się przydarzyć. Platformy serwerowe muszą działać w sposób sprawny i nieprzerwany, jednak nawet krótkotrwała awaria zasilania, może być przyczyną małej katastrofy. Uchronić przed tym mogą zasilacze awaryjne UPS.   CO TO TAKIEGO?   Pod pojęciem UPS należy rozumie (...)

Zobacz pełny wpis »
Tematyka serwerów kryje w sobie wiele skomplikowanych zagadnień. Aby platformy serwerowe mogły sprawnie funkcjonować, niezbędne jest zapewnienie właściwego połączenia pomiędzy poszczególnymi serwerami. Jednymi z najczęściej stosowanych rozwiązań, umożliwiających sprawną komunikację, są sieci SAN.   CO TO TAKIEGO   Pod pojęciem SAN należy r (...)

Zobacz pełny wpis »
Nawet najlepiej skonfigurowane platformy serwerowe są narażone na awarię. Utrata wszystkich zapisanych danych oznacza w tym przypadku prawdziwą katastrofę. Aby uchronić serwerownię przed takimi wypadkami, konieczne jest odpowiednie oprogramowanie do backupu.   JAK TO DZIAŁA?   Podstawowym zadaniem realizowanym przez program wykonujący backup, jest rozsy (...)

Zobacz pełny wpis »