Informatykad1

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Kłodzko
Główny blog sens-zycia-wobec-przeciwnosci.blogi.pl »
Data urodzenia 1952-03-01
Wiek 72 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Informatykad1

Mówiono o nim "Człowiek, od którego odwrócił się Bóg"      Zasadniczo niczego nam nie brakuje. Żyjemy wręcz by sobie dogadzać. Ścigamy się jedynie w konkursach piękności, bogactwa, zręczności, siły, wiedzy....a gdyby tak  pewnego dnia wszystko straciło sens????   Wędrówki w poszukiwaniu naszej "Atlantydy" tzn sensu ż (...)

Zobacz pełny wpis »
"Sens życia po transformacji" Przedstawiam historię Artura Przybysza, schudł 72 kg w ciągu 8 mc...   "– On od dzieciństwa był taki przy kości, ale nigdy mu to nie przeszkadzało. Biegał razem z innymi dzieciakami – wspomina siostra Anna. – Pamiętam jednak, że już na komunię musiał mieć garnitur szyty na miarę."   Grał w piłkę, trenował boks, sambo. (...)

Zobacz pełny wpis »
Freud uważał, że szukamy zaspokojenia popędów. Teoretycy relacji z obiektem sądzą, że więzi. Austriacki psychiatra i psychoterapeuta Viktor Frankl mówi o poczuciu sensu jako sile napędowej życia.       "Zastanówmy się teraz, jak powinniśmy zareagować, jeśli pacjent zada nam pytanie o sens swojego życia. Wątpię, czy jakikolwiek lekarz potrafił (...)

Zobacz pełny wpis »
Dziś chciałbym przedstawić wyjątkową postać, wszystkim na pewno doskonale znaną z takich filmów jak: "Mumia powraca", "Król Skorpion", "Doom", "Dobra wróżka", "Szybcy i wściekli", "Baywatch. Słoneczny patrol", czy też "Jumanji: Przygoda w dżungli". Mowa jest o Dwayne Douglas Johnson ("The Rock").   Zagłębiając się w biografię Dwayne’a uświado (...)

Zobacz pełny wpis »
Umieranie to największy dramat, z jakim człowiek może się zetknąć na tej ziemi. Śmierć osoby kochanej, która była częścią życia jednostki, a przez to częścią jej samej. Odczuwamy pustkę. Rzeczywistość staje się nierealna, pojawiają się setki pytań, nastroje i emocje zmieniają się szybko i niezrozumiale. Gubimy się w pustce, która zostaje i gubimy się w uczuciach, kt&o (...)

Zobacz pełny wpis »
Chwila zastanowienia, intymnej refleksji w kwestii bytu i jego wartości   Nie ma pytań określanych kolokwialnie jako głupie. Ale jak wiadomo, nie na każde znajduje się właściwa odpowiedź.   Są nurtujące pytania, których unikamy ze względu na kosmiczny rozmiar rozważań,  spychając na margines frazeologii, zbędnej i jałowej.   Dojrzały czł (...)

Zobacz pełny wpis »
Chciałbym odejść na chwilę od konceptu z tytułu, mówiącego poszukiwaniu sensu życia poprzedzonego tragicznym zdarzeniem. Każdy z nas zmaga się z poszukiwaniem sensu życia. Dla niektórych tragiczne w skutkach może być choćby naciągnięcie mięśnia trójgłowego w trakcie podnoszenia ukochanej osoby. Ciekawy i może dla wielu zaskakujące pojęcie poszukiwań (...)

Zobacz pełny wpis »
"(...) Zanim jednak przejdziemy do greckich mędrców, którzy ukształtowali nasze pojęcia o życiu, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii, których wyjaśnienie pozwoli uniknąć typowych dla zagadnienia sensu życia nieporozumień. Otóż zwrot „sens życia” jest w użyciu raczej od niedawna. Zanim pojawili się w XIX w. romantycy i romantyczni d (...)

Zobacz pełny wpis »