Hikage

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Tarnowskie Góry
Główny blog hikage-06.blogi.pl »
Data urodzenia 2006-07-28
Wiek 17 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Hikage

Założycielem Kyokushinkai (jap. Stowarzyszenie Poszukiwaczy Najwyższej Prawdy) był Japończyk koreańskiego pochodzenia Masutatsu Oyama (1927 - 1994). Życie tego człowieka było niezwykłe i to nie tylko dlatego, że całkowicie poświęcił je samodoskonaleniu i popularyzacji współczesnej sztuki walki w jej duchowych i fizycznych aspektach. W roku 1936 Masutatsu Oyama zdobył stopień (...)

Zobacz pełny wpis »
  medalistka Mistrzostw Świata, siedmiokrotna medalistka Mistrzostw Europy seniorek, mistrzyni Europy młodzieżowców i juniorów, siedmiokrotna mistrzyni Polski seniorek we wszystkich kategoriach wagowych i w kategorii otwartej,  uczestniczka Mistrzostw Świata Open  dwukrotny medalista Mistrzostw Świata, sześciokrotny med (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak co roku w moim klubie jest organizowany obóz, mamy tam około 5/6 treningów dziennie. Jest tam rónież organizowany ogzamin na stopnie kyu oraz DAN. Atmosfera jest świetna, a ludzie wspaniali. Zawsze podczas obozu jest rónież Nocny Trening, polega on na tym że w środku nocy zostajemy obudzeni po czym możemy idziemy ćwiczyć, po treningu możemy dalej iść (...)

Zobacz pełny wpis »
W Karate bardzo ważna jest też technika, bez tego nie ma walk. To wynika z tego że bez dobrego Kihona nie jest się w stanie dobrze udeżyć czy kopnąć, bez dobrej techniki nie zda się również egzaminu na wyższe stopnie, co oznacza że zawody wyższej rangi nie wchodzą w gre. Jednak to nie wszystko, kondycja fizyczna i koordynacja są równie ważne, dlatego na treningach nie (...)

Zobacz pełny wpis »
W 2019 r. Maciej Mazur zdobył Wicemistrzostwo Świata w Karate. Trzeba dodać że wcześniej nikt z poza Japonii tego nie dokonał, co jest naprawę dużym osiągnięciem. Reprezentacja Polski liczyła 4 zawodniczki i 7 zawodników. Nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony. Historyczny sukces odniósł Maciej Mazur zdobywając srebrny medal. Więcej informacji tutaj (...)

Zobacz pełny wpis »
W marcu odbywają się Mistrzostwa PFKS'u (PFKS-Polska Federacja Karate Shinkyokushin). Dla Seniorów będą to Eliminacje do mistrzostw Europy. Odbędą się one 27 marca na hali sporowej w Tarnowskich Górach. Do tego wszytkiego będę miała możliwość startowania w tych zawodach z czego bardzo się cieszę.   (...)

Zobacz pełny wpis »
W Karate istneje również Kata są to schematy o określonych ruchach i pozycjach. Tak jak z Kumite są organizowane zawody w Kata. W kilku zawodach miałam okazje startować i na pewno jeszczę będę. Schematów jest około 40. Oto kilka z nich:   (...)

Zobacz pełny wpis »