Hello-wroclaw

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Wrocław
Główny blog szkola-hello-wroclaw.blogi.pl »
Data urodzenia 1975-04-10
Wiek 45 lat
Ostatnia aktywność w ciągu ostatnich 7 dni

Najciekawsze wpisy Hello-wroclaw

Mówienie to największa przeszkoda, jaką napotykają osoby uczące się języka obcego. Przełamanie bariery komunikacyjnej nie jest łatwe i dlatego w naszej Szkole Hello stawiamy przede wszystkim na konwersacje. Jeśli chcesz spróbować samemu lub czujesz że metoda, którą uczysz się języka jest nieefektywna to spróbuj: Uczyć się ca (...)

Zobacz pełny wpis »
Czy wiedzieliście, że każdy Hiszpan ma dwuczłonowe nazwisko? Pierwszy człon stanowi pierwsze nazwisko ojca, a drugi to rodowe nazwisko matki (po ojcu). W Hiszpaii nie ma zwyczaju przejmowanie nazwiska po mężu. I nie jest to związane z “niezależnością” i “zanikiem tożsamości” tamtejszych kobiet. Po prostu od dziecka nazywają się tak i zostają (...)

Zobacz pełny wpis »
Angielskie przysłowie brzmi ,,When in Rome, do as the Romans do'' W dosłownym tłumaczeniu „Kiedy jesteś w Rzymie, rób to co Rzymianie”. Jednak polski odpowiednik brzmi „Kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one”. Ponoć przysłowie to spopularyzował święty Ambroży. Kiedy św. Augustyn wybierał się z Mediolanu do Rzymu w sobot (...)

Zobacz pełny wpis »