Halina-gasiorek-gacek

Profil blogerki.


halina-gasiorek-gacek

Informacje ogólne

Lokalizacja Kęty
Główny blog halina-gasiorek-gacek.blogi.pl »
Data urodzenia 1952-03-04
Wiek 69 lat
Ostatnia aktywność w ciągu ostatnich 24 godzin

Najciekawsze wpisy Halina-gasiorek-gacek

Duma Polaków. Wybraniec Boga. Najlepszy ziemski ojciec i brat. Potęgą umysłu i mocą ducha, prostotą wielkości zadziwia świat.   Jednoczy wiernych i wzmacnia wiarę dobrocią, kryształowym sercem oraz pokorą sługi bożego zjednuje wroga i innowiercę.   Jakże po ludzku niespotykanie, gdy troska Jego czoło spina, szczerze co dobre błogosławi (...)

Zobacz pełny wpis »
W towarzystwo żonkoś wparzył, jak żagiew pożogi żądny. Krzyczał, wrzeszczał, że się żarzy! I dorzucił, że porządny!   Czyżby pożar? Straż potrzebna? Zatrwożone towarzystwo. Poparzony? Co się żarzy? Żar i żywioł. Czyżby rżysko?   Żaku stójże! Spojrzeć trzeba. Opatrzyć, ulżyć ofierze. Pomóż. Niemożliwe dojrzeć. A (...)

Zobacz pełny wpis »
Duchu Przenajświętszy wiary i miłóści, który nieustannie w sercach wiernych gościsz.   Uczyniłeś bożym, jako dziecko małe, by rodzicom na pociechę róść, Bogu na chwalę.   Wiesz na świecie coraz trudniej żyć i niebezpiecznie. Bez Twych darów niemożliwe przeżyć i żyć wiecznie.   Panie, ktory nie odmawiasz, gdy C (...)

Zobacz pełny wpis »
Leci ptaszek i niechcąco, potrzeba nie psota, spada na ziemię co nieco, bywa,że na kota.   Spojrzał w górę kot niecnota, ptaszek marnocina, schował się, gdzie pełna micha do domu, bo zima.   Widząc kota biedny ptaszek zaraz pełny strachu, by odpocząć choć na chwilę nie przysiadł na dachu.   Głodno, chłodno, jak to zimą, ptaszy (...)

Zobacz pełny wpis »
Szanujmy serca wielkie i proste, te szczerozłote i kryształowe, ale najbardziej szanujmy własne, by było dobre i silne, zdrowe.   Serce dla wsyztskich sługą i panem i przyjacielem, co nie zawodzi, bezcennym skarbem, darem, organem, póki mu człowiek sam nie zaszkodzi.   Potegą uczuć, a zwłaszcza złości, pracą nad siły, potyczką z losem, ni (...)

Zobacz pełny wpis »
Separacja, wybawienie! I możliwość dla para nowa. W zgodzie z prawem i sumieniem par excellence, wyjątkowa!   Co z aulga! Biją brawo, gość i małżonek liczny, móc odseparować starą w zgodzie z prawem kanonicznym!   I żon mozliwość nie zraża, mimo ansy, serca zadry. Po co biedaków narażać na uboczne skutki wiagry?!   Możli (...)

Zobacz pełny wpis »
Koniec języka za przewodnika. Modniej powiedzzieć: Rusz apeksem. Słysząc, ktoś powie, to francuszczyzna. Ktoś inny zaraz skojarzy z seksem.   Przybywa błędów i łaciny. Rośnie nam obcych słów zasób. Powiedz: In duplo i patrz na miny, a to po prostu znaczy w dwójnasób.   Albo podwójnie, jak słowo apeks. Czasem (...)

Zobacz pełny wpis »
Ach, te baby! Słychać wszędzie. Na ich widok cieknie ślinka. Każda baba niebo w gębie. Dla nikogo nie nowinka.   Ach, te baby! Pudrowane, białe, zółte, kakaowe, jak pączuszki wyruszane. Dla nich warto stracić głowę.   Ach, te baby! To delicje! Raz skosztować. Wziąć do buzi, choć kawałek. Całe życie taki specjał się nie znudzi! &nb (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak ten czas nam szybko leci, to już trzecie z tysiącleci. Spytasz dorosłych i dzieci, najważniejsze eci - peci!   C o to jest to eci - peci? Gdy za kołnierz komuś wleci i poczuje za koszulą, jakby diabła miał za skorą!   A jak wpadnie do keiszeni, może los człowieka zmienić, choć wie mądry równo głupi, że nie wszystko za nie kupi. &n (...)

Zobacz pełny wpis »
Szary ptaszek co dzień z rana wdzięcznie ćwierkał chwaląc Pana!   W prostych hymnach uwielbienia chwalił też Jego stworzenia.   Zamiast hołdów i laurek. rozdmuchiwał puszek piórek.   A gołębiom zmywał głowę, ze nie wszystkie z nich pocztowe!   Prosty śpiew i pawie wzruszył, bo rozbawił nieźle uszy.   Lecz zw og (...)

Zobacz pełny wpis »