Gwardiusz

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Gorzów Wielkopolski
Główny blog kaloriusz.blogi.pl »
Data urodzenia 1980-02-01
Wiek 44 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Blogi zarządzane przez Gwardiusz

Najciekawsze wpisy Gwardiusz

Żyjemy w świecie, w którym kalorie są fetyszem. Kaloryczność jest pierwszym, a czasem jedynym kryterium, przy pomocy którego oceniamy żywność. Tymczasem kryterium kaloryczności nie wiele znaczy, a błędy, jakie możemy popełnić traktując je jako dietetyczny kierunkowskaz, niosą przerażające konsekwencje. Uczę o żywieniu już dziesięć lat i wierzcie mi, że podczas anal (...)

Zobacz pełny wpis »
Często, wbrew naszym oczekiwaniom i planom prace budowlane przedłużają się. Warto je dokończyć - zamontować i uszczelnić okna oraz osadzić drzwi. Zapobiegniemy w ten sposób ewentualnym stratom powstałym w wyniku działania czynników atmosferycznych (nawiewanie śniegu, dostęp wilgoci oraz mrozu). Przy pracach montażowych w okresie jesienno-zimowym należy zaopatrzyć s (...)

Zobacz pełny wpis »
Drewniany dom można użytkować przez długie lata. Materiał, z którego jest zbudowany, łatwo poddaje się renowacji. Gdy jest właściwie zabezpieczony i na czas poddawany konserwacji, staje się bardzo trwały. Pokazujemy, jak przedłużyć życie domu z drewna na kolejne dziesiątki lat. Zacznij od komina, unikniesz zagrożenia pożarem W centrum domu znajdował się komin i pi (...)

Zobacz pełny wpis »
Witajcie!   Zapraszam Was dzisiaj do przeczytania mojego debiutanckiego posta, w którym przedstawię Wam swoje sposoby na zrzucenie zbędnych kilogramów po zimie.   Przede wszystkim nie warto się głodzić i rezygnować ze standardowych 5 posiłków. Taka "dieta" nawet jeśli okaże się skuteczną, to z pewnością nie na dłuższą metę (...)

Zobacz pełny wpis »
Drewno Miłośnicy natury nie mają wątpliwości jakie okna powinni wybrać. Drewno jest ciepłym naturalnym materiałem, przyjemnym w dotyku, wyglądzie i towarzyszy nam od tysięcy lat. Do produkcji stolarki wykorzystywane są głównie drewna sosnowego, pochodzącego z pobliskiego Lasu Warmińskiego. Jest to drewno o gęstym usłojeniu tj. wytrzymałe i twardsze, a więc doskonałe d (...)

Zobacz pełny wpis »
Kosy żyłkowe używane są częściej do wykaszania i podkaszania. Są dwa rodzaje żyłki, które można wykorzystać do koszenia. Żyłka przekroju okrągłym i  kwadratowym, ta druga jest zdecydowanie ostrzejsza i lepiej radzi sobie z wysokimi trawami. Kosy przystosowane do cięcia tarczą, mogą mieć różne zastosowanie. Począwszy od zwykłego wykaszania, po podcinanie kr (...)

Zobacz pełny wpis »
Przede wszystkim, po zakończeniu sezonu, należy sprawdzić stan mebli ogrodowych, wyczyścić je, ewentualnie dokonać drobnych napraw, a następnie wybrać odpowiednie miejsce do ich przechowywania. Ciężkie meble kamienne czy żeliwne, po odpowiednim zabezpieczeniu, możemy pozostawić w ogrodzie. Jednak większość mebli ogrodowych wykonanych z drewna czy wikliny wymaga przecho (...)

Zobacz pełny wpis »