Gronio123

Profil blogera.


Informacje ogólne

Główny blog gronio.blogi.pl »
Data urodzenia 2002-03-18
Wiek 18 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Gronio123

Rodzina pszczela traktowana i definiowana jest jako organizm. W skład rodziny pszczelej wchodzą następujące rodzaje osobników - pszczoły robotnice - trudnie - matka pszczela zwana królową   PSZCZOŁY ROBOTNICE (osobniki żeńskie) W rodzinie pszczelej występuje podział pszczół robotnic w zależności od ich wieku. Pszczoła robotnica rodz (...)

Zobacz pełny wpis »
Buckfast rasa pszczoły miodnej stworzonej przez człowieka "man-made bee" w wyniku skrzyżowania 7 ras pszczół: A. m. ligustica (Północne Włochy), A. m. mellifera (Wielka Brytania), A. m. mellifera (Francja), A. m. anatolica (Turcja) i A. m. cecropia (Grecja). Buckfast zawiera geny również dwóch (...)

Zobacz pełny wpis »
Pszczoła miodna są to owady bardzo pożyteczne. Żyją w społeczności, która składa się z królowej, robotnic i trutni. Zbierając nektar zapylają rośliny. Produkują miód, który posiada duże walory smakowe i lecznicze. Oprócz miodu pszczoły produkują kit pszczeli (propolis). Ma on zastosowanie w lecznictwie. Ma działanie odczulające i (...)

Zobacz pełny wpis »
Moja pasieka liczy 18 rodzin pszczelich. Jest umieszczona w dwóch miejscach. Moje dziesięć rodzin pszczelich rasy buckfast znajduję się koło mojego domu w Draganowej. Pozostałe rodziny są rasy ApisMelifera Ligustica regine i znajdują się w miejscowości Sadki. Ule w jakich zamieszkują pszczoły są stylu Wielkopolskiego. Doroczny przybytek miodu z tych rodzin wacha (...)

Zobacz pełny wpis »