Grafoman_sf

Profil blogera.


Informacje ogólne

Imię i nazwisko Jan Maniakowski
Lokalizacja Częstochowa
Główny blog grafoman-sf.blogi.pl »
Data urodzenia 1966-02-06
Wiek 55 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Grafoman_sf

Obaj znaleźli się w ekspedycji nieco przypadkowo. Peter Dulack, Amerykanin polskiego pochodzenia był informatykiem. Do Piotra Pisarskiego najlepiej pasowało określenie "człowieka renesansu". Ich drogi po raz pierwszy zeszły się w domu studenckim T-19 Politechniki Wrocławskiej, gdzie każdy z nich wprawdzie inną drogą, ale dotarli na jedną z tych imprez, gdzie nikt ju (...)

Zobacz pełny wpis »
Byli teraz bogatsi. Żywy Peter i martwy Peter. Ponadto dwa identyczne zegarki Tissot, oba z identyczną rysą na kopercie, co więcej, oba, w odróżnieniu od Dulacka bis, działające. Do tego 372 dolary i 40 centów oraz 1560 tubylczych franków. Identyczne pod względem numerów a nawet zagięć z oryginałami. Przez kilka miesięcy rozpracowywali cały proces. Usta (...)

Zobacz pełny wpis »
Właśnie mijają cztery lata od chwili, gdy odesłali swoje zwłoki do domu. Przebywali już ponad 5 lat na skrawku lądu wykrojonym pomiędzy Beninem a Ghaną, od północy graniczącym z Górną Voltą, od południa opadającym ku Zatoce Gwinejskiej. Togo. Nic nie zapowiadało, że niemal zwyczajna wyprawa badawcza doprowadzi do tego, że będą się kryć po jaskiniach. Zapo (...)

Zobacz pełny wpis »
Koku Mawuko Obglomese, jedyny tubylec w ekipie, wpadł do ich namiotu, drąc się, że znalazł martwego Dulacka. Wywarłoby to nich większe wrażenie, gdyby nie fakt, że wzmiankowany Peter Dulack od jakiegoś kwadransa sączył zimne piwo, relacjonując najnowsze odkrycia w grotach. Ustalił między innymi sekwencje klawiszy na małym panelu, które odpowiedzialne były za otw (...)

Zobacz pełny wpis »
od autora: Ciąg Dalszy Chyba Nie Nastąpi uznaję swoją porażkę na niwie literackiej - zainteresowanie żadne, to i fabuły rozwijać nie wypada, zostawmy zatem, ten temat na dyskusję "co by było gdyby", a literaturze dajmy ode mnie odpocząć... (...)

Zobacz pełny wpis »