Graczkoda16

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Ruda Śląska
Główny blog historyje.blogi.pl »
Data urodzenia 2001-11-28
Wiek 19 lat
Ostatnia aktywność 355 dni temu

Najciekawsze wpisy Graczkoda16

  Rokosz Zebrzydowskiego, zwany także sandomierskim był buntem szlachty w latach w latach 1606-1607. Wystąpienie wymierzone było przeciw Zygmuntowi III, któremu szlachta zarzucała rzekome plany wprowadzenia absolutum dominium. Jak się potem okazało rokosz zaprzepaścił reformę państwa oraz zmarnotrawił jedno z większych zwycięstw polskiego oręża.   (...)

Zobacz pełny wpis »
    Dzisiaj o temacie, który w ostatnich dniach mnie bardzo zafascynował a to dzięki materiałom kanałowi youtube o nazwie '' Niediegetyczne'' na który serdecznie zapraszam.      W latach 90-tych polskie media żyły konfliktem pomiędzy tzw. grupą pruszkowską, a grupą wołomińską. W TV oraz prasie cały czas przewijały się t (...)

Zobacz pełny wpis »
Dzisiaj o osobie, której historia mnie urzekła po obejrzeniu filmu "Przełęcz ocalonych". Polecam każdemu zapoznianie się z tym filmem.     Desmond Doss to niewątpliwie legenda amerykańskiej armii. Na taki status zapracował nie tylko jako bohater bitwy o Okinawę, ale i buntownik, który nie chciał się podporządkować regulaminowi wojskowemu. Ur (...)

Zobacz pełny wpis »
Dziś o mieście, którego szczerze nienawidzę lecz w historii polski obok Krakowa jest najjaśniejszym punktem na mapie polski - czyli dzisiaj o Warszawie. Zapraszam. Była trzecia dekada maja 1609 roku, gdy Zygmunt III Waza, wraz z królewskim dworem, bezpowrotnie opuścił Kraków. Przeniósł się na północ, do Warszawy, skąd po prostu łatwie (...)

Zobacz pełny wpis »
Ten wpis jest bardziej traktowany jako forma ciekawostki i trudno znalezć w nim głębie wypowiedzi. W czasach średniowiecznych aż po nowożytność królowie państw na różnych przyjęciach, spotkaniach politycznych lub nawet zwykłych kolacjach musieli witać się pełnym imieniem i nazwiskiem ale również tytułami przejętymi po koronacji lub zdobytymi (...)

Zobacz pełny wpis »
Dzisiaj o żołnierzu, który uratował swój oddział rzucając się na granat - Starszy Sierżant John Robert Osborne. John Osbourne 1939r. Obrona Hong-Kongu, 1941r. Rankiem 19 grudnia kompania Grenadierów Winnipeg została oddzielona podczas ataku na Mount Butler na wyspie Hong-Kongu. Kompania była prowadzona przez Starszego Sierżanta Osborna. Urodził (...)

Zobacz pełny wpis »
W Australii w 1932r, dziwna wojna doprowadziła do konfliktu między ludźmi a emusem. Mimo, że brzmi to jak tekst z jakiejś kreskówki to stało się naprawdę. Po pierwszej wojnie światowej weterani australijscy i brytyjscy otrzymali od rządu ziemie, aby mogli zostać rolnikami.Ci rolnicy walczyli o uprawę swoich roślin w trudnych warunkach, a wielka depresja spowodo (...)

Zobacz pełny wpis »
W lutym 1943r. po paśmie zwycięskich bitew armia czerwona przeceniła siły niemieckie i szła zaparte ku kolejnym bitwą. w bitwie o Charków pozostałe jeszcze na froncie siły niemieckie zdecydowanie pokonali armie czerwono-armistów, pojmali ok. 5000 jenców, jednym z nich był nasz pechowy Yang W niewoli niemieckiej przeżył prawdziwe piekło, musząc w - (...)

Zobacz pełny wpis »
7 czerwca 1944r. Drugi dzień desantu wojsk amerykańskich na plaży omaha i jej całkowite zdobycie. Żołnierze 101 batalionu spadochronowo-desantowego pojmali 4 intrygujących jeńców, na początku myśleli że to japończycy walczący w armiach 3 Rzeszy, jednym z nich był Yang Kyoungjong Oto historia o nim, zapraszam. Urodził się 3 marca 1920r. w północnej c (...)

Zobacz pełny wpis »
Witam na moim pierwszym blogu. Jestem Kamil, będziemy się często tu spotykać. Założyłem tego bloga ze wzgledów szkolnych. Tematami moich wpisów będą różne ciekawostki strikte historyczne. Blog ma na celu przekonać młodzież do tego że historia może być ciekawa, i warto się nią interesować. Wpisy będą się ukazywać 2 razy w tygodniu niesyste (...)

Zobacz pełny wpis »