Gosix2906

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Polska
Główny blog przyjemna-nauka.blogi.pl »
Data urodzenia 2000-06-29
Wiek 23 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Gosix2906

Cześć wszystkim, dzisiaj to ja Nikola opowiem wam o moim ulubionym sposobie uczenia się :) Taka forma mnemotechnik pozwala przede wszystkim dzieciom i młodszym uczniom na łatwiejsze zapamiętanie informacji. Rymy posiadają własny rytm oraz swoistą melodię, która szybciej zapada nam w pamięć. Proste, wesołe i przyjemne do zapamiętania, sprawiają, że nauka staje sie zabawą.Na (...)

Zobacz pełny wpis »
Hejka Witamy wszystkich serdecznie na naszym pierwszym blogu! Nazywamy sie Karolina, Gosia i Nikola i razem studiujemy w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie na kieruku Finanse i Rachunkowość.Nasza znajomość rozpoczęła sie od pierwszego dnia nowej szkoły, a mianowicie od tego, że żadna z nas nie umiała znaleźć sali wykładowej na uczelni i to właśnie od tego momentu trzymamy się r (...)

Zobacz pełny wpis »
Zmysły        Efektywne uczenie się pozwala na osiąganie dobrych wyników w nauce, daje nam satysfakcję i zachęca do dalszej pracy. Niestety nie ma jednak jednej skutecznej metody nauczania dla wszystkich, bo każdy z nas jest inny, inaczej reaguje, jednakże można podzielić nas na pewne grupy, dla których można już określić mniej czy bardziej s (...)

Zobacz pełny wpis »
Hejka:) tutaj Gosia Dzisiaj przedstawię wam metodę, z której sama chętnie korzystam i moim zdaniem jest to jedna z lepszych metod.   Na początek przygotujcie kartkę papieru formatu A4 lub większą (A4 to minimum, aby wszystko było przejrzyste i czytelne),ułóżcie ją poziomo, w centrum zapiszcie główną myśl, tytuł lub temat mapy. Użyjcie do tego (...)

Zobacz pełny wpis »
Witam was serdecznie :)   Tu Karolina zapraszam was do zapoznania się z naszym następnym wpisem, tym razem metoda skojarzeń.   Polega ona na stworzeniu łańcuszka - historii, w której zawarte będą wszystkie elementy, które musimy zapamiętać.W trakcie jej stosowania łączy się ze sobą kolejne jednostki informacji w jeden ciąg, łańcuch skojarzeniowy.   (...)

Zobacz pełny wpis »
Najważniejsze sa podstawy - odpowiednie przygotowanie Przez efektywne uczenie rozumiemy maksymalną zdolność do przyswajania danej, potrzebnej wiedzy a także prawidłowe jej wykorzystanie w określonym czasie. Czas nauki można podzielić na dwa etapy: w szkole i w domu. Zakres wiedzy na ten temat nie powinien ograniczać się tylko do efektywnego „pobierania” wiadomości, ale (...)

Zobacz pełny wpis »
Pamiętajcie ! Najważnieszym jest to, żeby uwierzyć w siebie !!!   (...)

Zobacz pełny wpis »
Na swoim blogu przedstawiłyśmy Wam kilka poznanych, przerobionych na sobie technik efektywnego uczenia się, i krótko chciałabyśmy podsumować swoje doświadczenia. Metod uczenia się jest wiele, nam oczywiście nie wszystkie, które testowałyśmy się spodobały aczkolwiek warto było zapoznac się z nimi. Każda z nas wybrała metodę, która sprawdza się nam najlepiej, j (...)

Zobacz pełny wpis »
Hej wszystkim! Dzisiaj kolejna metoda zapamiętywania.. jesteście gotowi? Metoda Haków Pamięciowych znana jest również pod innymi nazwami, takimi jak "zakładkowa metoda zapamiętywania", z którą możemy się spotkać w książkach Tony’ego Buzan’a. W systemie zaproponowanym przez niego każda z cyfr została zastąpiona przedmiotami przypominającymi (...)

Zobacz pełny wpis »
Słuchanie muzyki raczej nie kojarzy nam się z nauką, a z relaksem, z przyjemnym wypoczynkiem, ze spotkaniem z przyjaciółmi. Podejrzewam, że większość ludzi nie wytrzymałaby nawet jednego dnia bez muzyki. Muzyka jest jak powietrze!     Badania przeprowadzone przez naukowców dowodzą, że muzyka ma pozytywny wpływ na umysł, a słuchanie odpowiednich gatun (...)

Zobacz pełny wpis »