Gorazder

Profil blogera.


Informacje ogólne

Główny blog gruzja.blogi.pl »
Data urodzenia 1969-09-08
Wiek 54 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Blogi zarządzane przez Gorazder

Najciekawsze wpisy Gorazder

Gruzja Gruzja to państwo na Kaukazie Południowym Zakaukaziu. Obszar 69,7 tys. km². Graniczy na północy i wschodzie, Rosją, na południu z Azerbejdżanem, Armenią, Turcją, granice kraju wyznacza wybrzeże Morza Czarnego. Stolicą Gruzji jest Tbilisi. Patronem Gruzji jest św. Jest krajem górzystym. Na północy Wielki Kaukaz tworzy trudną do przebyc (...)

Zobacz pełny wpis »
Pakistan, Islamska Republika Pakistanu to państwo w południowej części Azji, położone nad Morzem Arabskim, ze stolicą w Islamabadzie. Większe miasta: Karaczi, Lahaur, Faisalabad, Rawalpindi, Peszawar, Kweta, Multan, Bahawalpur, Sakkhar, HajdarabadUkształtowanie terenu kraju jest znacznie zróżnicowane. Północną i zachodnią część Pakistanu zajmują wysokie góry po (...)

Zobacz pełny wpis »
Chorwacja Chorwacja jest małym krajem o powierzchni 56,6 tys. km kwadratowych położonym na pograniczu Półwyspu Bałkańskiego, Kotliny Panońskiej i Alp Wschodnich. Rozciągające się w zachodniej części kraju Góry Dynarskie zbudowane są z wapieni, dolomitów i fliszu. Chorwacja to państwo w Europie Południowej, nad Morzem Adriatyckim, graniczy od połud (...)

Zobacz pełny wpis »