Goracydelfin69

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Sosnowiec
Główny blog goracydelfin69.blogi.pl »
Data urodzenia 2003-06-10
Wiek 17 lat
Ostatnia aktywność 162 dni temu

Najciekawsze wpisy Goracydelfin69

To duże ssaki wodne o opływowym kształcie ciała podobnym do ciała ryb, z kończynami przekształconymi w płetwy. Mają masywne ciało, małe oczy, bardzo długi dziób, długą i niską płetwę grzbietową. Zamieszkują duże rzeki w strefie równikowej. Żyją w wodach o małej przejrzystości. Tworzą małe stada. Posługują się echolokacją w orien (...)

Zobacz pełny wpis »
Delfiny to zwierzęta, które pływają w morzu oraz oceanach. Zjadają dużą ilość ryb oraz kalmarów, są ogólne określone wodnymi ssakami z rzędu waleni. Żyją od 7 do 21 lat. Delfiny są zwierzętami społecznymi. Delfin śpi, unosząc się w wodzie na głębokości około 50 cm, z jednym okiem otwartym.Delfiny często polują ławic (...)

Zobacz pełny wpis »
Gatunek ssaka z rodziny iniowatych (Iniidae) żyjący w wodach Amazonki i Orinoko, a niekiedy również na okresowych rozlewiskach tych rzek. Osiąga długość 2-2,5 m oraz wagę około 100-150 kg. Żywi się rybami i niekiedy skorupiakami. Ma kolor jasnoszaro-różowy. Płetwy mięsiste, grube, płetwa ogonowa ma postrzępiony brzeg. (...)

Zobacz pełny wpis »
zwany inaczej pospolitym lub krótkopyskim. To towarzyskie zwierzę żyje w gromadach od kilkuset do nawet 10 tysięcy osobników. Jest ssakiem powszechnie występującym w morzach tropikalnych i ciepłych. Duże skupiska znajdują się w Oceanach Spokojnym i Atlantyckim, ale delfin zwyczajny żyje także na Oceanie Indyjskim oraz w bardziej zamkniętych akwenach takich (...)

Zobacz pełny wpis »
Poszczególne osobniki tego gatunku znacznie różnią się wielkością, długość ich ciała waha się w granicach 1,75 -4 m, a waga 150 -300 kg.   Charakterystyczną cechą wyglądu (której delfin ten zawdzięcza swoją nazwę) jest tzw. „dziób”, czyli wydłużony pysk przypominający górną część dawnych butelek na dżi (...)

Zobacz pełny wpis »
Delfiny białonose są najczęściej odwiedzającymi nasze bałtyckie wody waleniami. Ich obecność w Bałtyku kronikarze i naukowcy odnotowywali już od siedmiu wieków. Zdarzyło się to ponad czterdzieści razy i dotyczyło ponad siedemdziesięciu osobników tego gatunku.W notatkach historycznych można przeczytać o pierwszym odnotowaniu delfina białonosego w rejo (...)

Zobacz pełny wpis »
Zwierzęta - tak jak ludzie - mają inteligencję, charakter i uczucia. Wyróżniają się tymi cechami m.in. małpy szympansy, psy, lwy, wilki, słonie, wieloryby i delfiny. Delfiny, jako ssaki wodne z rzędu waleni, zamieszkują morza i oceany obu półkul Ziemi oraz wiele rzek strefy równikowej. Żyją w wodach, zwykle gromadnie (w stadach), często od kilku d (...)

Zobacz pełny wpis »
Sprawa uboju rytualnego ożywiła w Polsce spór o prawa zwierząt. Powróciły pytania o to, czy i jak nasi "bracia mniejsi" czują, myślą, rozumują. Na świecie dyskusja ta jest już znacznie bardziej dojrzała, a w pewnych krajach takie stworzenia, jak delfiny, mają nawet status "osoby", a nie "zwierzęcia". I w tym kierunku powinno iść nasze myślenie o prawac (...)

Zobacz pełny wpis »