Gogolerek

Profil blogera.


Informacje ogólne

Główny blog owady.blogi.pl »
Data urodzenia 1975-04-28
Wiek 49 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Blogi zarządzane przez Gogolerek

Najciekawsze wpisy Gogolerek

Indyk to ptak z rzędu grzebiących. Cechy charakterystyczne: Ubarwienie upierzenia czarne, posiada białe prążki. Na szyi i głowie nie ma upierzenia. Na głowie zwisająca naga skóra w kolorze czerwonym ,który zmienia się w biały w zależności od pory roku. Skrzydła i ogon rozłożyste. Samce są znacznie większe od samic. Upierzenie samca jest czarne, pokryte br (...)

Zobacz pełny wpis »
Ważka Są jednymi z najlepszych lotników wśród owadów. Potrafią latać we wszystkich kierunkach przekraczając prędkość 10 m/s. Jako jedne z niewielu zwierząt opanowały lot wiszący. Ważki należą do najstarszych współczesnych owadów, najstarsi przedstawiciele rzędu są znani już z osadów górnokarbońskich. Ważka występuje w Europie. Żyje (...)

Zobacz pełny wpis »
Jeż Jeżowate to rodzina małych, naziemnych ssaków łożyskowych pokrytych sztywnymi włosami. Jeż Posiada włosy przekształcone w kolce, zbudowane są z kreatyny, gęsto porastają całe ciało. Głowa niewyróżniająca się z tułowia, zakończona małym nosem, nad którym po obu stronach umiejscowione są oczy, uszy wysoko na głowie, bezpośrednio stykają się z kolcami. Żyją w (...)

Zobacz pełny wpis »
Puchacz Puchacze mają masywną sylwetkę, z dużą okrągłą głową, szerokimi zaokrąglonymi skrzydłami i krótkim ogonie. Posiada wielkie, ognistoczerwone nieruchome oczy i po obu stronach głowy pęczki piór, tzw. ''uszy'' o dł. 8 cm.     Aktywny o zmierzchu i świcie oraz w nocy. Gdy nie poluje, siada na eksponowanych punktach. W dzień przesiadu (...)

Zobacz pełny wpis »
Kangur Kangury to zwierzęta z rodziny kangurowatych, należące do nadrzędu torbaczy. Kangury zjadają głównie trawę porastającą wzgórza lub parowy górskie. Również liście, kora drzew i korzonki. Kangur prowadzi nocny tryb życia, spotyka się go w parach lub samotnie. Kangury występują w Australii, Tasmanii, Nowej Gwinei, Nowej Zelandii i okolicznych wyspac (...)

Zobacz pełny wpis »
Impala to pospolity gatunek antylopy, jest zwierzęciem średniej wielkości, zaliczana jest do jednych z najzgrabniejszych i najszybszych najszybszy antylop afrykańskich. Impala odżywia się trawami i ziołami, liśćmi drzew i krzewów. Aktywna za dnia i nocą. Przebywa w pobliżu wody. Wrogami są lew, lampart, gepard, likaon. Impala przebywa w stadach do 25 osobnik&oac (...)

Zobacz pełny wpis »
Ptaki Ptaki to gromada stałocieplnych zwierząt z podtypu kręgowców. Jest najbardziej zróżnicowaną spośród gromad kręgowców lądowych     Warto wiedzieć że Ptaki liczą 10 000 gatunków ptaków, które zamieszkują ekosystemy na całym świecie. Ich wielkość waha się od 5 cm u koliberka hawańskiego do 2,7 m u stru (...)

Zobacz pełny wpis »
Pelikan różowy Pelikan różowy jest to duży tak wodny pochodzący z rodziny pelikanowatych. Pelikan ma upierzenie białe z wyjątkiem czarnych brzegów skrzydeł, dziób z żółtym workiem skórnym, nogi różowe.   (...)

Zobacz pełny wpis »
Modliszka Modliszki swoją nazwę zawdzięczają pozie, przypominającej osobę ze złożonymi do modlitwy rękoma. Głowa jest ortognatyczna, ruchliwa, z dużymi oczami. Modliszki są drapieżne, czasem występuje kanibalizm. Płeć modliszek rozpoznaje się po segmentach na odwłoku. Samiec ma ich zawsze 8, a samica 6.   (...)

Zobacz pełny wpis »