Geologiczny

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Bialystok
Główny blog geologiczny.blogi.pl »
Data urodzenia 1986-06-06
Wiek 33 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Geologiczny

Sonda CPT to urządzenie, które pozwala na poznanie i zbadanie profilu gruntu. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, kiedy dany grunt ma być przeznaczony pod budowę. W wielu przypadkach jest to najlepsze badanie, jakie można przeprowadzić. Doskonale sprawdza się w przypadku, kiedy mamy do czynienia z podłożem o słabych gruntach spoistych oraz gruntach orga (...)

Zobacz pełny wpis »
Sondowanie statyczne CPT i CPTU to podstawowe badania polowe gruntów, które wykonuje się w krajach należących do Unii europejskiej. W czasie ich trwania mierzy się parametry podstawowe - tarcie na tulei ciernej czy opór na stożku. Dzięki wartościom otrzymanym w wyniku sondowania statycznego CPTU i specjalistycznemu oprogramowaniu można np. określ (...)

Zobacz pełny wpis »
Wiertnice glebowe sprawdzają się zwłaszcza w tych sytuacjach, gdy kopanie dziury z ziemi może pochłonąć zbyt dużo energii, bądź też czasu osoby, która podejmuje się owego kopania. Zastosowanie wiertnicy wymaga wprawy i siły, jednak za jej pomocą znacznie łatwiej i szybciej jest uzyskać pożądany efekt. Ręczne wiertnice pionowe Ręczną wier (...)

Zobacz pełny wpis »
Większość prac z zakresu geotechniki nie mogłaby być przeprowadzona gdyby nie specjalistyczny, ciężki sprzęt. Jednym z najbardziej przydatnych urządzeń na placu każdej budowy jest wiertnica geotechniczna. To właśnie przy jej pomocy można wykonywać skomplikowane odwierty, zarówno w glebie jak i w asfalcie.   Typy wiertnic geotechnicznych &nb (...)

Zobacz pełny wpis »
Wiertnica to urządzenie o bardzo szerokim zastosowaniu. Wykorzystuje się je m.in. do wierceń geologicznych. Potrzebny jest do tego celu zaawansowany pod względem technologicznym osprzęt umożliwiający przeprowadzenie wierceń nawet na dużych głębokościach. Tego typu wiercenia prowadzone są zarówno w celu badawczym, jak i podczas różnego rodzaju inwestyc (...)

Zobacz pełny wpis »
Zarówno wiertnica płuczkowa jak i metoda wiercenia płuczkowego znana jest już od bardzo dawna, ponieważ została opracowana w XIX wieku i chętnie stosowana jest do dnia dzisiejszego. System ten świetnie sprawdza się w przypadku odwiertów geotermalnych, a także przy poszukiwaniu gazu lub ropy naftowej. Wiertnią nazywa się obszar, na którym ustawiona (...)

Zobacz pełny wpis »
Sondowanie struktury terenu, to jeden z najważniejszych działów w nowoczesnej geologii. Wykonuje się go za pomocą sond - zarówno dynamicznych, jak tez stacjonarnych. W poniższym artykule chcemy dokładniej zbadać zasadę działania tych pierwszych. Jak wobec tego działają sondy dynamiczne? Po pierwsze - oddziaływanie Zasada działania sondy dynamic (...)

Zobacz pełny wpis »
Technologie prowadzenia odwiertów rozwijane są zgodnie z rosnącym zapotrzebowaniem na efektywne, tanie i sprawnie działające narzędzia. Podstawowym przeznaczeniem klasycznych wiertnic geotechnicznych jest wykonywanie odwiertów pionowych i poziomych. Typy odwiertów Odwierty pionowe wykonywane są celach badawczych i analizie litosfery, poszukiwan (...)

Zobacz pełny wpis »
Wiertnica Beretta to jeden ze sprzętów, bez których trudno obyć się na budowie. Żeby jednak ta długo nam posłużyła, powinniśmy o nią zadbać – znacznie wcześniej niż nastąpi pierwsza usterka. Ważne są regularne przeglądy i zgłaszanie już najmniejszych nieprawidłowości zauważonych w trakcie pracy. Tylko w ten sposób zapewnimy wiertn (...)

Zobacz pełny wpis »