Galanea

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Świecie
Główny blog moja-przyjaciolka-sztuczna-nerka.blogi.pl »
Data urodzenia 1974-05-27
Wiek 50 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Galanea

Dziś dzień bez dializy. Napiszę więc trochę o tym, dlaczego są one potrzebne. Zacznijmy od tego, że dializa to proces, który pomaga nam, osobom dializowanym żyć. Oczyszcza nam krew z produktów przemiany materii, odwadnia z nadmiaru zatrzymanej przez nerki wody. Wymusza na nas pewną, konkretną zmianę zachowań i rytmu życia. Najpierw jednak potrzebna jest przetoka. T (...)

Zobacz pełny wpis »
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest zaprzyjaźnić się z maszyną? Ja już wiem. Powiecie, że powinnam przyjaźnić się z żywymi. Mam przyjaciół, ale ta jedna jest szczególna. Dzięki niej żyję. To ona trzy razy w tygodniu oczyszcza mi krew, odwadnia. Robi to, co powinny robić moje nerki. Z „Zośką” widuję się co drugi dzień. Nasze spotkania trwają pona (...)

Zobacz pełny wpis »
Przedobrzyłam. Jednak kuchnia meksykańska nie służy osobom dializowanym.  Teraz muszę ograniczyć spożywanie płynów. Jakkolwiek by to zabrzmiało.... A podobno życie musi być dobrze przyprawione, a ja tak uwielbiam zioła i przyprawy... Ale niestety, im coś bardziej ostre i słone, tym bardziej chce się pić. A istnieje coś takiego jak reżim płynów. Trudno. Poz (...)

Zobacz pełny wpis »
A jak anemia Da się z nią żyć. Zwłaszcza, że cały czas jest się na dopingu, czyli substancjach, powiedzmy, "krwiotwórczych". To dopiero! A wydawać by się mogło, że jest to tylko zarezerwowane dla niezbyt legalnych sportowców ;-).     (...)

Zobacz pełny wpis »