Finanse-ofe

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Myślenice
Główny blog informacje-ofe-1.blogi.pl »
Data urodzenia 1993-06-07
Wiek 28 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Finanse-ofe

W maju OFE po raz ostatni otrzymają składkę w wysokości 7,3 procent. Już od czerwca składki będą zmniejszone do 2,3 procent. Od 2017 roku wysokość składki ma wynieść 3,5 procent. Różnica będzie trafiać na specjalne subkonto w ZUS. Będzie to już drugie konto w Tej instytucji. Składki odprowadzane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą co rok powię (...)

Zobacz pełny wpis »
OFE, czyli Otwarty Fundusz Emerytalny to cześć systemu emerytalnego, z którego będzie wypłacana emerytura. OFE nazywa się również drugim filarem. Fundusze Emerytalne zostały stworzone, aby gromadziły i pomnażały składki emerytalne. Obecnie na rynku finansowym działa 14 funduszy emerytalnych takich jak: ·      &nb (...)

Zobacz pełny wpis »
Na emeryturę możemy odkładać na wiele sposobów. Jedne są obowiązkowe, inne dobrowolne. Przykładem obowiązkowego systemu jest Otwarty Fundusz Emerytalny. Należy go wybrać gdy podjęło się pracę na umowę o pracę, zlecenie, zaczęto prowadzić działalność gospodarczą, odbywało się płatny staż, bądź pobiera się zasiłek, stypendium. Aby mieć jak naj (...)

Zobacz pełny wpis »
Dokumenty potrzebne do dokonania podziału środków OFE z tytuły rozdzielności majątkowej bądź rozwodu: 1.    „Oświadczenie klienta funduszu w zakresie małżeńskich stosunków majątkowych”. Formularz ten musi być wypełniony oraz podpisany przez klienta 2.    Umowa o sposobie podziału środków w OFE (...)

Zobacz pełny wpis »
Przychodzi taki moment w życiu młodego człowieka, że kończąc szkołę, rozpoczyna nowy etap życia. Zaczyna się pierwsza praca, są pierwsze podpisane umowy, są określone zarobki. I właśnie w tym czasie, trzeba pomyśleć o przyszłości. W tym celu istnieje Otwarty Fundusz Emerytalny, który zwany jest drugim filarem i gromadzi on pieniądze na koncie, z kt&oac (...)

Zobacz pełny wpis »
  Według prawa, otwarty fundusz emerytalny , czyli OFE należy wybrać w ciągu siedmiu dni od podjęcia pierwszej pracy. Jest to obowiązek dla wszystkich osób, urodzonych po 31 grudnia 1968 roku. OFE proponowane są przez wiele instytucji finansowych, które osoba prawna może sama wybrać. Przystąpienie do OFE i zbieranie składek eme (...)

Zobacz pełny wpis »
Każdy kto rozpoczyna życie zawodowe ma obowiązek zapisać się do wybranego Funduszu Emerytalnego. Przed zapisaniem się należy zadać sobie kilka pytań: jak wybrać najlepszy fundusz emerytalny, a także czym się kierować przy tym wyborze. Przed tym wyborem należy się zastanowić, gdyż decyzja ta będzie wpływała na naszą przyszłą emeryturę. Przy wyborze OFE pow (...)

Zobacz pełny wpis »
Otwarty fundusz emerytalny jest częścią systemu emerytalnego w polskim prawie wprowadzonym wraz z reformą ubezpieczeń społecznych wprowadzoną już dziesięć lat temu. Aktualnie każda osoba uzyskująca dochody z pracy powinna wybrać i należeć do fundusz emerytalny, jeżeli samodzielnie nie przystąpi do wybranego spośród działających na rynku OFE to zakład (...)

Zobacz pełny wpis »
Serwis dla wszystkich wybierających po raz pierwszy Otwarty Fundusz Emerytalny! W serwisie można znaleźć pytania i odpowiedzi dotyczące OFE. Znajdziesz tu informacje na temat co to jest pierwszy, drugi i trzeci filar. Kto ma obowiązek przystąpienia do drugiego filaru i kiedy należy wybrać OFE. Dowiesz się stąd kiedy należy wybrać OFE i czy można zmienić Otwarty Fu (...)

Zobacz pełny wpis »
Przeglądając OFE Ranking młodzi ludzie powinni aż radować się z informacji, które są prezentowane w takich artykułach, bo przecież powinniśmy się cieszyć że polskie fundusze emerytalne osiągnęły zysk , i w erze kryzysu nie poniosły strat. Patrząc na ten  ranking funduszy emerytalnych chciałbym coś dopowiedzieć na temat OFE ale wole się powstrzym (...)

Zobacz pełny wpis »