Endip

Profil blogera.


endip

Informacje ogólne

Lokalizacja Siemianowice Śląskie
Główny blog pilkanozna57.blogi.pl »
Data urodzenia 1957-04-09
Wiek 67 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Endip

Wszyscy po nagrodach UEFA dla Roberta Lewandowskiego pieją z zachwytu, że to jest najlepszy polski piłkarz w historii, wręcz dobro narodowe. Nie mam nic do Roberta Lwandowskiego i to co osiągnął w minionym sezonie nie podlega dyskusji. Przy braku sucesów polskiej piłki nożnej w obecnych czasach, jest to rzeczywiście wyczyn, bo wreszcie polski piłkarz coś osiągnął. Zapominamy (...)

Zobacz pełny wpis »
Reprezentacja U-21 ma nikłe szanse na awans do Mistrzostw Europy po remisie z Bułgarią 1-1. Wcześniejsza porażka z Rosją /0-1/ i remis z Bułgarami daje nam tylko iluzoryczne szanse na ME. Słabsza postawa Polaków w tych dwóch meczach spowodowana była zabraniem kilku reprezentantów U-21 do seniorskiej reprezentacji Jerzego Brzęczka. Można się zastanawiać, na czym (...)

Zobacz pełny wpis »
Legia Warszawa  znowu odpadła z europejskich pucharów. Można powiedzieć, takie rzeczy się zdarzają, a w przypadku Legii to stndard. Problem jednak w tym, że styl w jakim Legia to zrobiła woła o pomstę do nieba. Nie tylko piłkarze Karabachu, ale wszyscy oglądający ten mecz przecierali oczy i zastanawiali się czy można grać jeszcze gorzej. Azerowie, chyba śladem Gó (...)

Zobacz pełny wpis »
Nasza przygoda z Euro 2020 już się skończyła. Zdobyliśmy na niej aż 1 punkt i zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie. Właściwie, można byłoby się z tym pogodzić, ale przecież cały czas nam się mówi, że mamy najlepszego piłkarza świata i kilku graczy na światowym poziomie. Jeśli tak jest, to kibice mają prawo domagać się czegoś więcej. Czy jednak są podstawy do takiego myślenia? (...)

Zobacz pełny wpis »
Robert Lewandowski  FIFA The Best 2020. To wielkie wyróżnienie nie tylko dla polskiego piłkarza, ale także dla polskiej piłki nożnej. Tak to odbierając, można zastanawiać się, czy ta nagroda została przyznana słusznie? Polscy kibice w tej kwestii są podzieleni. Nie są odosobnione głosy, że - co nam z takich nagród, gdy polska piłka nożna w wykonaniu reprezentacji (...)

Zobacz pełny wpis »
Anglia pokonała Polskę w meczu na Wembley 2-1. Chociaż wydaje się, że byliśmy bliscy remisu, to trzeba przyznać, że rozegraliśmy jeden z najsłabszych meczów w potyczce z Anglikami. Powiem szczerze, że nawet brak Lewandowskiego nie był tak widoczny, jak obawa przed porażką. W pierwszej połowie zero gry ofensywnej, trochę gry w środku pola i obrona. Gola zdobyliśmy po kardynal (...)

Zobacz pełny wpis »
Włochy - Polska 2-0 i najlepiej byłoby resztę przemilczeć. Gdybym nie interesował się piłką nożną, to po wysłuchaniu  wszystkich "ekspertów" w studiach telewizyjnych, doszedłbym do wniosku, że nasza drużyna to mistrzowie Europy i świata, poza tym posiadamy w składzie "najlepszego piłkarza na świecie" i włoska drużyna w swym trzecim garniturze, zostanie rozbita w drobny (...)

Zobacz pełny wpis »
Jestem wielkim fanem piłki nożnej, nie zawsze zgadzam się ze Zbigniewem Bońkiem, ale teraz przyznaję mu rację. To, że reprezentacja Polski na tym stadionie nie przegrała, to jeszcze nic nie znaczy, chociaż słyszałem już jednego oszołoma komentatora sportowego, żeby ten stadion nazwać im. R. Lewandowskiego. Zdrowie i życie Polaków jest najważniejsze i skoro na tym stadionie m (...)

Zobacz pełny wpis »
Po raz kolejny przekonaliśmy się, że od dłuższego już czasu polskie drużyny nie potrafią grać w europejskich rozgrywkach. Co z tego, że Lech zagrał kolejny dobry mecz i przegrał tylko 0-1 z Glasgow Rengers. W rozgrywkach liczą się punkty, a za wrażenie artystyczne w piłce nożnej się ich nie przyznaje. Nie zgodzę się z tymi, którzy twierdzą, że tego meczu nie można było wygra (...)

Zobacz pełny wpis »
Polska zremisowała z Włochami 0-0. Wynik dobry, ale gdyby to rozkładać na czynniki pierwsze, to już możnaby mieć wątpliwości. Dobrze, że zachowaliśmy czyste konto. Źle, że nie potrafiliśmy pograć piłką, traktowaliśmy piłkę trochę tak, jak gorący kartofel. Szybkie pozbywanie się piłki owocowało dużą ilością strat i brakiem możliwości przeprowadzenia skutecznej kontry. Na tle Włoch&o (...)

Zobacz pełny wpis »