Elektroniczne_hobby

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Warszawa
Główny blog sy-electronics.blogi.pl »
Data urodzenia 1997-05-27
Wiek 26 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Elektroniczne_hobby

Na obrazku powyżej przedstawiony najbardziej popularny schemat podłączenia przycisku do miktrokontrolera. Gdy przycisk nie jest wciśnięty, obwód jest otwarty i na pinie PD2 jest stan wysoki. Gdy przycisk zostanie wciśnięty całe napięcie odłoży się na rezystancji podłączonej do zasilania Vcc, i na pinie PD2 będzie stan niski. Taka konfiguracja jest defaultowa i wymaga na (...)

Zobacz pełny wpis »
Przerwania zewnętrzne nie tylko w miktrokontrolerach AVR, ale ogólnie służą do przerwania dotychczas wykonywanego kody i obsłużenie przerwania i powrót do dalej wykonywanego kodu. Dla hobbistów i studentów dopiero zaczynających zabawę w świecie miktrokontrolerów może to być zagadnienie nowe, jednak jest to niemalże must-have jeśli chcemy (...)

Zobacz pełny wpis »
W języku C wyglądałoby to : GICR |= (1 << INT0); Co w tym wypadku jak i poprzednim oznacza operator '<<' ? Jest to tzw przesunięcie bitowe, które za parametr obiera liczbę o ile mamy przeunąć daną "1". Jeśli o 0, to de facto oznacza to sumę logiczną rejestru GICR z 1. Jeśli o 1 to sumę logiczną z 2, o 2 to z 4 itd. Jest to niejawne, ale należy o tym (...)

Zobacz pełny wpis »