Ekspert

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Sopot
Główny blog biuro-rachunkowe.blogi.pl »
Data urodzenia 1992-03-12
Wiek 29 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Ekspert

Przedsiębiorca, który chce prowadzić sprawie własną działalność gospodarczą musi wiedzieć, że podstawowym fundamentem na rozwój firmy jest dobrze uporządkowana i prowadzona księgowość w firmie.      Wszystkie wykonane ewidencje gospodarcze, jakie miały miejsce w firmie muszą być zaksięgowane oraz muszą posiada (...)

Zobacz pełny wpis »
Każdy przedsiębiorca zaczynając swoją karierę na prowadzeniu działalności gospodarczej musi pamiętać kilka bardzo ważnych obowiązków. Jednym z nich jest sporządzenie sprawozdania finansowego.     Co to jest sprawozdanie finansowe i do czego służy?   Definicja sprawozdania finansowego prezentuje jako upo (...)

Zobacz pełny wpis »
Nowy rok już od dłuższego czasu za nami, jednak nad przedsiębiorcami spoczywa obowiązek rozliczenia się za ubiegły rok.   Podmioty gospodarcze, które posiadają własną firmę i uzyskały jakiekolwiek dochody za rok 2014, spoczywa na nich obowiązek sporządzenia rozliczenia podatkowego.     Z czego należ (...)

Zobacz pełny wpis »
Decydując się na założenie własnej firmy i biorąc pod uwagę opłacalno ść tego przedsięwzięcia, trzeba wziąć pod uwagę stałe obowiązki związane z jej prowadzeniem. Do takich z nich należą m. in podatki. Każdy podatnik ma obowiązek płacenia podatków, nie zależnie czy nasza działalność przynosi zyski.     (...)

Zobacz pełny wpis »
Przedsiębiorstwa takie jak spółki z o.o. to firmy zobowiązane do prowadzenia pełnej rachunkowości. Księgowość taką metodą prowadzi się, otwierając księgi rachunkowe, na których dokonuje się ewidencji operacji gospodarczych, które pod koniec okresu sprawozdawczego się zamyka.        (...)

Zobacz pełny wpis »
Zlecenie prowadzenia księgowości na zewnątrz, do biura rachunkowego jest popularną czynnością, wykonywaną przez liczne grono przedsiębiorców. Nie wynika to z mody na korzystanie z usług biura rachunkowego, lecz z dużej oszczędności, jaką pozwala osiągnąć to zachowanie.    Wybó (...)

Zobacz pełny wpis »
Outsourcing na usługi księgowe to usługa coraz częściej wybierana przez przedsiębiorstwa. Czy warto się decydować na takie rozwiązanie?       Definicja outsourcingu księgowego to nic innego, jak przekazywanie obsługi księgowej zewnętrznemu podmiotowi. Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na zwiększen (...)

Zobacz pełny wpis »
  Z definicji analiza SWOT na poziomie ogólnym jest procedurą analityczną pozwalającą na gromadzenie i porządkowanie danych oraz przejrzystą ich prezentację. Najczęściej służy do wewnętrznej analizy przedsiębiorstwa i otoczenia w celu zoptymalizowania strategii zarządzania firmą.   ANALIZA SWOT dzieli si (...)

Zobacz pełny wpis »
Prowadząc własna działalność gospodarczą czasem warto się zasta nowić kiedy należy przejść z księgowości uproszczonej na pełna księgowość.   Przejście na księgi rachunkowe obowiązuje każdego, kto przekroczył swoje dochody netto za ubiegły rok o pewną wartość. Limitem jest kwota 1,2 mln czyli przeliczając to na walutę (...)

Zobacz pełny wpis »
Księgowość cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród  przedsiębiorców. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że całe nasze życie powoli przenosi się w strefę "online". Jest ona przeznaczona głównie dla osób, które prowadzą księgowość w formie przychodów i rozchodów. Zaleca s (...)

Zobacz pełny wpis »