Edyta.wodecka

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Główny blog kierunek-kaliningrad.blogi.pl »
Data urodzenia 1996-03-07
Wiek 24 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Edyta.wodecka

Na wstępie - skąd ten Elbląg i Kaliningrad, bo o tym jest ten blog. Elblag to miasto, z którego pochodzę. Studiuję Rosjoznawstwo, stąd pasja kierunkami wschodnimi, w tym Rosją. Dawno temu byłam w Kaliningradzie, a nawet zamierzałam tam studiować przez jeden semestr. Niestety nie udało się przez sprawy osobiste. No cóż, nic straconego, zawsze można po (...)

Zobacz pełny wpis »
Tym razem co nieco o dobrym zjedzeniu w Kaliningradzie:   "Keningbrau": oprócz kuchni europejskiej w tej restauracji można spróbować specjalne piwo (jego różne odmiany są produkowane we własnym browarze "Keningbrau"), a także zobaczyć wydarzenia sportowe na telewizorze panoramicznym. HVH Juozo: Ta restauracja specjalizuje się w kuchni litewski (...)

Zobacz pełny wpis »
Tym razem coś o mieście oddalonym około 110 km od Elbląga, mianowicie o Kaliningradzie. Niby Rosja, a jednak miasto przypominające bardziej Europę niż Azję. Kaliningrad (ros. Калининград, do 4 czerwca 1946 Königsberg, ros. Кёнигсберг; pol. Królewiec, ros. Королевец) – miasto w Rosji, stolica obwodu kaliningradzkiego. Jest (...)

Zobacz pełny wpis »
Dziś zamiast pisania - udajmy się w podróż po Elblagu :) (...)

Zobacz pełny wpis »
ahhh ten Kaliningrad.. (...)

Zobacz pełny wpis »
tym razem wrzucam linki do różnych stron, gdzie mam nadzieję każdy znajdzie odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące Kaliningradu:   http://www.polska-kaliningrad.ru/pl/okaliningradzie-2/wartozobaczyc/1286-howtogotoklgd https://www.thoughtco.com/kaliningrad-russia-overview-1435548 https://turystyka.wp.pl/kaliningrad-najwieksze-atrakcje-6043968812725377g/2 h (...)

Zobacz pełny wpis »
wybieracie się do Kaliningradu z Elbląga i z powrotem? Te strony wam pomogą dostać się do tego wspaniałego miasta :), http://polska-kaliningrad.ru/pl/kontakt?id=1286:howtogotoklgd https://ecolines.net/pl/pl/bus/elblag-kaliningrad?gclid=EAIaIQobChMI2qaqx7-h3QIVERsYCh063gflEAAYASAAEgJ9jvD_BwE https://www.busradar.pl/rozklad-jazdy-pks/elblag/kaliningrad/ https://www.e-podr (...)

Zobacz pełny wpis »
Było o stołowaniu się w Kaliningradzie, to teraz w Elblągu: https://pl.tripadvisor.com/Restaurants-g274743-Elblag_Warmia_Masuria_Province_Northern_Poland.html Link na pewno pomoże. Osobiście sprawdzone przeze mnie to: Pizzeria Strzecha, Pizzeria La Capra, Pizzeria Primavera, Restauracja Oliwka, Restauracja Studnia Smaków. A niegdyś ulubionym miejscem była resta (...)

Zobacz pełny wpis »
a wy byliście kibicować naszym??? co prawda już dawno po mundialu i pucharu nie wygraliśmy, jednak mistrzostwa nie obeszły się bez wcześniejszego echa i ustaleń: https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201802137335257-Elblag-Kaliningrad-mundial/   (...)

Zobacz pełny wpis »
Halo halo, czy ktoś interesuje się literaturą? :)   Jeśli odpowiedź brzmi twierdząco, a do tego będziecie w okolicy Elbląga, to między 20-23 września będzie można uczestniczyć w festiwalu "Międzyrzecze". Link do informacji tu: https://www.portel.pl/kultura/wrzesien-na-literacko/107033 (...)

Zobacz pełny wpis »