Drbrzezina

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Sosnowiec
Główny blog testerjester.blogi.pl »
Data urodzenia 1988-12-16
Wiek 33 lat
Ostatnia aktywność 187 dni temu

Najciekawsze wpisy Drbrzezina

Dzisiaj brałem udział w Ideatonie organizowanym przez SDAcademy dla kursantów, które miało nas przeprowadzić przez proces projektowania rozwiązania technologicznego dla zdrowia. W czteroosobowej grupie, do której należałem przedstawiłem pomysł aplikacji monitorującej sen. Po brainstormie wspólnie przyjeliśmy pomysł i zostałem wybrany na lid (...)

Zobacz pełny wpis »
Dziś mało czasu więc skupiłem się na książce "Pałac Pamięci", żeby nauczyć się mnemotechnik do szybkiej i skutecznej nauki. Chciałbym już zacząć kurs HTMLa, ale wiem że jak poświęce czas teraz na naukę mnemotechnik, to nauka później będzie dużo łatwiejsza. Nauczyłem się mnemotechniki do zapamiętywania list. np zakupów. 20 pozycji zapamięta (...)

Zobacz pełny wpis »
Pierwszy wpis, na blogu, którego potrzebowałem zrobić, żeby wiedzieć w jakim momencie nauki jestem. Móc monitorować co sprawia mi trudność i jak rozwiązuje te trudności. Chcę pisać o tym co aktualnie robię, co zrobiłem i co będę robił. Co myślę i czuję w związku z nauką programowania.   Na dziś sytuacja wygląda tak, że czekam na przedsta (...)

Zobacz pełny wpis »
Tydzień chorowania więc trzeba zacząć nadrabiać zaległości. Przebrnąłem przez model zwinny i pozostałe modele zarządzania projektami, SCRUM jest chyba wszechstronny i można by go używać do każdego produktu. Programowanie ekstremalne ma ciekawe rozwiązanie z programowaniem w parach, gdzie jedna osoba koduje a druga na bierząco sprawdza kod. Dziś zabieram się za p (...)

Zobacz pełny wpis »
W końcu doczekałem się kursu w SDA Academy. W trybie dziennym więc dużo wiedzy, w krótkim czasie. Cieszę się bo motywuje mnie to też do pracy i nauki we włanym zakresie. Pierwsze zajęcia były wprowadzające, ale mam za sobą swoje pierwsze testowanie strony i zgłoszony defekt. Zainstalowałem dziś oprogramowanie potrzebne do kursu min. JDK, Maven, InteliJ IDEA (...)

Zobacz pełny wpis »
Minęło sporo czasu od ostatniego wpisu. Zacząłem kurs z SDAcademy. Fajna opcja nauki bo mam wszystko skondensowane. Nadrabiam teorie, a dziś mam zajęcia z narzędzi testerskich, które w sumie są bardzo podobne i mocno intuicyjne. Miałem okazję tworzyć zgłoszenia w JIRA, MAntis, TestLink i Trac. Oprócz tego parę użytecznychnarzędzi do wycinania i kopiowan (...)

Zobacz pełny wpis »