Drapichrust13

Profil blogera.


drapichrust13

Informacje ogólne

Lokalizacja Kraków
Główny blog drapichrust.blogi.pl »
Data urodzenia 1981-01-08
Wiek 42 lat
Ostatnia aktywność 327 dni temu

Najciekawsze wpisy Drapichrust13

Choć zalążki moich świadomych wyborów muzycznych przypadają na koniec lat 80', ja zawsze czułem się dzieckiem poprzednich epok, czasów hipisów, wychowanym na Doorsach, Floydach, Crimsonach i Zeppelinach. Nie akceptowałem faktu, że odziani w sportowe stroje wykonawcy lat 80', żywe instrumenty zastępowali automatami perkusyjnymi i grającymi piórniczka (...)

Zobacz pełny wpis »
Jeśli poszczególne płyty traktować jak rozdziały, to „The Fragile” (1999) zamyka pierwszy tom. Amerykański tytuł tego tomu mógłby brzmieć „Superconscious Trent on drugs”, co na polski język przetłumaczonoby: „W tym szaleństwie jest metoda”.Trudno mi sobie wyobrazić w jaki sposób Trent Reznor, będący całymi latami w niemal nie (...)

Zobacz pełny wpis »
Z uwagi na to, że album "The Fragile" jest dwupłytowy, odcinek o nim też będzie podwójny.  Pisałem o swoich jazdach Fiatem 126p, a trzeba wiedzieć, że Trent w owym czasie miał jazdy nieporównanie bardziej ekstremalne. Od 5 lat, czyli od pamiętnego Woodstock 94’, i trasy "The Self Destruct Tour”, bezustannie balansował na cienkiej i bardzo rozhuś (...)

Zobacz pełny wpis »
Sprostowanie się należy: moim pierwszym kontaktem z NIИ nie był Woodstock 94'. Kilka miesięcy wcześniej Wojciech Mann w swoim programie muzycznym „Non Stop Color” (TVP2), jako ciekawostkę pt. „co to się teraz w muzyce nie wyrabia”, zaprezentował teledysk do „March of the Pigs”, który z dezaprobatą podsumował „mnie to nie kołysze&rdqu (...)

Zobacz pełny wpis »
Latem 1994, przez kilka dni i nocy, TVP2 emitowała na żywo obszerne fragmenty koncertu z Woodstock (ze studia w Warszawie komentarzy udzielali W. Mann, J. Chojnacki, G. Torbicka, E. Bartosiewicz- ech!). Nie mogłem nadążyć z podmienianiem kaset w magnetowidzie, który wszystko to rejestrował. Wtedy po raz pierwszy zetknąłem się z NIИ. Sponiewierani w błocie i w narko (...)

Zobacz pełny wpis »