Drapichrust13

Profil blogera.


drapichrust13

Informacje ogólne

Główny blog drapichrust.blogi.pl »
Data urodzenia 1981-01-08
Wiek 39 lat
Ostatnia aktywność 257 dni temu

Najciekawsze wpisy Drapichrust13

Jeśli poszczególne płyty traktować jak rozdziały, to „The Fragile” (1999) zamyka pierwszy tom. Amerykański tytuł tego tomu mógłby brzmieć „Superconscious Trent on drugs”, co na polski język przetłumaczonoby: „W tym szaleństwie jest metoda”.Trudno mi sobie wyobrazić w jaki sposób Trent Reznor, będący całymi lata (...)

Zobacz pełny wpis »
W pierwszym odcinku pisałem, że NIИ swoim występem na Woodstock zniszczyli moje myślenie o muzyce. Choć zalążki moich świadomych wyborów muzycznych przypadają na koniec lat 80', ja zawsze czułem się dzieckiem epoki hipisów, wychowanym na Doorsach, Floydach, Crimsonach i Zeppelinach. Jako nastolatek bez reszty utożsamiałem się z epoką grunge'u (pierwsza (...)

Zobacz pełny wpis »
Za dzisiejszy odcinek zabieram się z prawdziwą ekscytacją, ale i z obawą. Z ekscytacją, bo będzie o spotkaniu dwóch (a nawet czterech), w owym czasie najbardziej inspirujących mnie twórców z terytoriów dwóch najważniejszych dla mnie sztuk: muzyki i filmu. Z obawą, że ekscytacja może przyćmić moją nawigację krytyczną, prowadz (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak wkrótce miało się okazać, kinematograficzne epizody Trenta Reznora połowy lat 90’ (opisywane w poprzednim odcinku), były preludium do prawdziwej eksplozji jego talentu na tym gruncie.W 1995r na ekrany polskich kin trafił obraz Olivera Stone’a „Urodzeni Mordercy”. Film swoją światową premierę odnotował pół roku wcześniej i zanim (...)

Zobacz pełny wpis »
Na wstępie dzisiejszego odcinka przypomnę, że całość opatrzona jest tagiem „MY nine inch nails tribute.” Kładę akcent na MY, aby było jasne, że nie jest to ani historia NIИ, ani żadna antologia czy analiza dyskografii, ale moje własne, choć uporządkowane chronologicznie to jednak zupełnie subiektywne i wybiórcze spojrzenie na ich twórczoś (...)

Zobacz pełny wpis »
W 1999r spełniło się jedno z moich marzeń, a mianowicie, wszedłem w posiadanie wieży (pseudo) Hi Fi. Ponieważ zawsze ceniłem wysoką jakość, była to plastikowa, zintegrowana wieża topowej marki Aiwa, a ponieważ gustuję w minimaliźmie, wieża posiadała odtwarzacz na 5 płyt kompaktowych, dwukasetowy magnetofon, radio z RDSem i migoczący w rytm muzyki wyświetlacz kt (...)

Zobacz pełny wpis »
Z uwagi na to, że album "The Fragile" jest dwupłytowy, odcinek o nim też będzie podwójny.  Pisałem o swoich jazdach Fiatem 126p, a trzeba wiedzieć, że Trent w owym czasie miał jazdy nieporównanie bardziej ekstremalne. Od 5 lat, czyli od sławetnego Woodstock 94’, i trasy "The Self Destruct Tour”, bezustannie balansował na cienkiej i bardzo r (...)

Zobacz pełny wpis »
Drugą płytę NIИ, "Broken” (1992), kupiłem niedługo po "the Downward Spiral"(1995), mimo iż wciąż nie posiadałem jeszcze odtwarzacza CD. Była ciekawie wydana, w minimalistycznej kartonowej okładce koloru ognia (w 1994 super elitarny rynek płytowy w Polsce dopiero raczkował i nigdy wcześniej nie widziałem CD w kartoniku). Mój głód był coraz wię (...)

Zobacz pełny wpis »
Płytę "The Downward Spiral” (1994) kupiłem w małym sklepiku muzycznym w Krakowie przy Szewskiej. Nie mam pojęcie skąd się tam wzięła. Był rok 1994, w tamtym czasie płyta CD w Polsce miała status dobra hiper-luksusowego i niemal nie występowała. Muzyki słuchało się z kaset kupowanych w sklepie, ale pirackich, bo coś takiego jak prawa autorskie w naszym kraju (...)

Zobacz pełny wpis »
No dobra, oto nadejszła wiekopomna chwila, kiedy nie umiem się dłużej opierać zrobieniu czegoś, co można by nazwać "maj trybjut tu Najn Incz Nejls". W kolejnych dniach (aż do skutku) będę przybliżał moją historię związaną z wybranym utworem, który miał dla mnie jakieś wyjątkowe znaczenie, zaczynając chronologicznie, od samego początku, kończąc nie wie (...)

Zobacz pełny wpis »