Doris2009

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Gliwice
Główny blog dorotaaugust.blogi.pl »
Data urodzenia 2009-11-23
Wiek 14 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Doris2009

Dlaczego zasady korzystania ze smartfonów i innych urządzeń mobilnych są takie ważne? - Budują poczucie bezpieczeństwa dziecka. - Wyznaczają dziecku stałe granice, które zna i rozumie. Uczy go to odróżniania dobrych od złych zachowań. - Wykształcają zdrowe nawyki związane z e-higieną, które zaprocentują w jego dorosłym życiu z technologią. - Zmniejs (...)

Zobacz pełny wpis »
Podstawowe nawyki higieny informacyjnej to m.in.: - bardzo restrykcyjne i oszczędne gospodarowanie naszymi danymi osobowymi w sieci, żeby nie stać się ofiarą kradzieży tożsamości. Częste używanie pseudonimów; - ograniczenie korzystania z „usług w chmurze”, czyli dostępnych przez sieć, aby utrudnić ich właścicielom kontrolowanie naszej komunikacji z innymi. Jeśli (...)

Zobacz pełny wpis »
- blokowanie albo regularne kasowanie „ciasteczek” w przeglądarkach internetowych (także mobilnych), żeby utrudnić szpiegowanie firmom marketingowym;- pozostawienie telefonu w domu lub wyjęcie baterii, jeśli chcemy mieć pewność poufności;- zaklejenie nalepkami kamer w urządzeniu, jeśli z nich nie korzystamy;- blokowanie reklam i skryptów w czasie korzystania z si (...)

Zobacz pełny wpis »
Dziś spotkałam się z pojęciem higiena cyfrowa. Co to takiego? Higiena Cyfrowa (Digital Wellbeing) – to nowość pochodząca z systemu Android 9 Pie. Jej głównym zadaniem, jest monitorowanie tego, jak dużo czasu spędzamy ze smartfonami/tabletami w dłoni, prowadzenie statystyk oraz ewentualne wprowadzanie ograniczeń – tak, by udało nam się lepiej kontrolować to, jak (...)

Zobacz pełny wpis »
E-higiena to rozsądne korzystanie z mediów cyfrowych - według określonych zasad. Jest ona bardzo ważna, ponieważ pozwala na ograniczenie negatywnego wpływu urządzeń cyfrowych na życie oraz zdrowie człowieka. Tym samym człowiek odzyskuje nad nimi kontrolę.   (...)

Zobacz pełny wpis »