Doradztwopodatkowe

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Myślenice
Główny blog doradztwo-podatkowe.blogi.pl »
Data urodzenia 1988-07-06
Wiek 33 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Doradztwopodatkowe

      Podatki każdemu kojarzą się z obowiązkami, mnóstwem formalności, które należy wykonać. Otóż podatki to nie tylko obowiązki ale także prawa. Znając swoje prawa zyskujesz przewagę nad organem podatkowym.   Prawa podatnika:   1. Prawo do zwrotu na (...)

Zobacz pełny wpis »
  Musimy wiedzieć, że tak jak w przypadku większości pojęć i w przypadku podatków znajdziemy różne ich rodzaje. Można zgubić się w różnych wyliczeniach ale podstawowe podziały i rodzaje podatków powinniśmy znać w końcu nie jest tego aż tak dużo. A więc zaczynamy...  Klasyfikacja podatków  (...)

Zobacz pełny wpis »
30 kwietnia to bardzo ważna data dla każdego podatnika. Pamiętaj do 30 kwietnia 2014 roku zobowiązany jesteś do dokonania rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Jeśli chodzi o formę rozliczenia jest dowolna możesz osobiście złożyć formularz w odpowiednim US,  przesłać deklarację online lub skorzystać z tradycyjnej drogi pocztowej. Wykaz wszystkich formul (...)

Zobacz pełny wpis »
                    Otrzymanie spadku lub przyjęcie darowizny będzie rodzić obowiązek zapłacenia do Urzędu Skarbowego podatku od spadków i darowizn. Taki obowiązek powstanie jeśli wartość nabytego majątku będzie większa od kwoty wolnej od podatku. Obowiązek podatkowy powstaje: (...)

Zobacz pełny wpis »
Mało kto z Nas lubi obowiązki, wolimy otrzymywać jakieś przywileje, zwolnienia a tutaj państwo obarcza Nas obowiązkiem podatkowym. Niestety to nie jest powinność, z której możemy się nie wywiązać, jeśli już powstanie taki obowiązek prędzej czy później będziemy zobowiązani dokonać odpowiedniej wielkości wpłaty, w innym przypadku b (...)

Zobacz pełny wpis »
Jednym z kluczowych zagadnień podatkowych jest NIP tj. numer identyfikacji podatkowej. Nadawany jest on przy użyciu Centralnego Rejestru Podmiotów Krajowej Ewidencji Podatników. Definicja: Numer identyfikacji podatkowej jest numerem niepowtarzalnym i jedynym dla danego podmiotu, który ma go identyfikować dla celów podatkowyc (...)

Zobacz pełny wpis »
Przedsiębiorcy zobowiązani są do opłacania zobowiązań podatkowych z różnych tytułów, bardzo często niestety zdarza się, że stanowi to dla podmiotu gospodarczego bardzo duże obciążenie finansowe. W przypadku niektórych rodzajów podatków przedsiębiorca ma możliwość zaliczenia ich do kategorii kosztów uzyskania przychod&oa (...)

Zobacz pełny wpis »
System rozliczeń podatkowych firmy może być skomplikowany, dodatkowo prowadząc go przedsiębiorca musi mieć na uwadze wszystkie regulacji prawne oraz odpowiednie interpretacje przepisów podatkowych. Istnieje możliwość sprawdzenia czy wszystkie rozliczenia firmy z tytułu podatków zostały przeprowadzone prawidłowo, w tym celu przeprowadzany jest audyt poda (...)

Zobacz pełny wpis »
Powołana została Rada Podatkowa przy Ministerstwie Finansów, w skład której wchodzi 25 ekspertów. Zadaniem tego organu jest opiniowanie propozycji resortu finansów w zakresie zmian w przepisach podatkowych. Zakłada się, że dzięki powołaniu Rady Podatkowej prawo podatkowe ma stawać się coraz prostsze oraz przyjaźniejsze dla podatników (...)

Zobacz pełny wpis »
Każda osoba, która samodzielnie będzie rozliczała podatek za rok 2015 powinna być świadoma wszystkich zmian, które zostały wdrożone w życie w ostatnim czasie w kwestii ulg podatkowych. Jedną z najważniejszych zaistniałych zmian jest stopniowa likwidacja ulgi na Internet, likwidacja zwrotu VAT-u za materiały budowlane oraz zmiany na uldze na dzieci. Wyj (...)

Zobacz pełny wpis »