Doradztwo

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Myślenice
Główny blog doradztwo-finansowe.blogi.pl »
Data urodzenia 1990-08-07
Wiek 31 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Doradztwo

Podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) jest podatkiem bezpośrednim obejmującym dochody uzyskiwane przez osoby fizyczne. W Polsce PIT regulowany jest przez ustawę z 26 lipca 1991 roku. Osoby fizyczne płacą podatek w wybranej formie. Mają do wyboru: kartę podatkową, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, (...)

Zobacz pełny wpis »
Każda osoba, która myśli o założeniu własnej działalności gospodarczej, kalkuluje to czy poradzi sobie z tym zadaniem. Nie lada wyzwaniem okazują się podatki, które (jak często bywa) trzeba płacić bez względu na to czy firma osiąga zyski, czy straty. Regularne opłacanie podatków stanowi spore obciążenie finansowe dla przedsiębiorcy. Pr&oacut (...)

Zobacz pełny wpis »
PIT-16Wniosek związany z zastosowaniem opodatkowania w formie karty podatkowej. Formularz należy złożyć do 20 stycznia roku podatkowego, od którego będzie stosowana ta forma, a w przypadku rozpoczęcia działalności w ciągu roku, wniosek musi zostać złożony przed rozpoczęciem działalności. PIT-16ADeklaracja związana z wysokością składki na ubezpieczenia z (...)

Zobacz pełny wpis »
Co jest celem ? Głównym celem, dla którego przeprowadzana jest inwentaryzacja jest urzeczywistnienie danych związanych ze stanem majątkowym i wynikiem finansowym danego przedsiębiorstwa w danym roku obrotowym. Jakimi metodami może być przeprowadzona inwentaryzacja ?- spis z natury (stosowany do policzalnych składników majątku np. pieniądze znajduj (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak wiadomo, w świecie przedsiębiorców aż roi się od wszystkiego, co wiążę się z „e-”. Nawet nie zdając sobie sprawy z tego, jak wiele takich kwestii otacza Cię w codziennym życiu np. e-księgowość, e-bankowość, e-dziennik, itp. Jedną z takich właśnie opcji są również e-faktury, które są coraz częściej stosowane w relacjach (...)

Zobacz pełny wpis »
  \u015brednioroczne zatrudnienie w przeliczeniu na pe\u0142ne etaty wyniesie co najmniej 50 os\u00f3b \r\n> suma aktyw\u00f3w bilansu na koniec roku obrotowego w walucie polskiej przekroczy r\u00f3wnowarto\u015bci 2 500 000 z\u0142otych \r\n> przychody netto ze sprzeda\u017cy produkt\u00f3w i towar\u00f3w oraz operacji finansowych w walucie polskiej przekrocz\u0105 r\ (...)

Zobacz pełny wpis »
Określenie używane w odniesieniu do państw, gdzie przepisy podatkowe są bardzo łagodne dla obcokrajowców z kapitałem zagranicznym. Raj podatkowe mają za zadanie przeciągnąć przedsięwzięcia gospodarcze na obszary o słabej aktywności ekonomicznej. Z opcji tej najczęściej korzystają przez przedsiębiorcy, którzy mają zamiar przetransferować zysk, aby u (...)

Zobacz pełny wpis »
Prowadzisz firmę jednoosobową ? Jeżeli tak, to na pewno nie raz zastanawiałeś się nad tym, czy nie lepiej będzie, gdybyś przeszedł na samodzielne prowadzenie księgowości w Twojej firmie. Prowadzenie księgowości we własnym zakresie często wiąże się z oszczędnością kosztów, które ponoszone są przy zatrudnianiu biura rachunkowego. Jednoosobowa fir (...)

Zobacz pełny wpis »
Samodzielną księgowość może prowadzić każdy przedsiębiorca, gdyż nie wymaga to konieczności posiadania różnego rodzaju certyfikatów i wykształcenia. Rzecz jasna jest to mile widziane, ale nieobowiązkowe. Prawo to dotyczy nie tylko nowego przedsiębiorcy, ale również przedsiębiorcy, który działając już na rynku, rozlicza się za pomocą (...)

Zobacz pełny wpis »
Otóż są to dokumenty, które potwierdzają zaistniałe wydarzenia gospodarcze zaistniałe w prowadzonej ewidencji księgowej. Sporządza się je w celu późniejszej analizy ekonomicznej w przedsiębiorstwie. Stanowią one wiarygodny dowód w sytuacji zaistnienia ewentualnych sporów. Ze względu na dużą ilość i różnorodność dowod&oa (...)

Zobacz pełny wpis »