Doprawdyblog

Profil blogerki.


doprawdyblog

Informacje ogólne

Lokalizacja Warszawa
Główny blog doprawdyblog.blogi.pl »
Data urodzenia 1985-11-27
Wiek 35 lat
Ostatnia aktywność 173 dni temu

Najciekawsze wpisy Doprawdyblog

Monika siedziała w kawiarni z Anią, 20-letnią znajomą, popijając koktajl owocowy. W pewnym momencie zadzwonił telefon. To była Jola, jej przyjaciółka. Prosiła o coś, czego Monika w tej chwili nie była w stanie zrobić. Jednak jej mąż potrafił to zrobić i mógł w tej chwili poświęcić na to czas. Monika przeprosiła Jolę i powiedziała, by zadzwoni (...)

Zobacz pełny wpis »
Baśń "Nowe szaty króla" w dzieciństwie śmieszyła mnie do łez, zwłaszcza gdy zbliżało się zakończenie.. Próżny, mający słabość do drogich strojów król, zamówił drogą szatę u tkaczy- oszustów. Ubiór miał być wykonany z niezwykłej tkaniny. Niewidocznej dla oczu głupców i osób niezdolnych do sprawo (...)

Zobacz pełny wpis »
  Jak nie wyczerpać się emocjonalnie i finansowo w poszukiwaniu partnera. W poprzedniej części skupiłam się na zachowaniach związanym z kompulsywnym poszukiwaniem partnera, które nie prowadzą do niczego. Do niczego, oprócz frustracji związanej z wielokrotnym rozczarowaniem i złamanego serca. Oraz utwierdzania się w błędnych przekonaniach związanyc (...)

Zobacz pełny wpis »
Kończy się czas Bożego Narodzenia. Czas wspólnego bycia razem, kończenia starych spraw i rozpoczynania nowych wątków przyszłego roku. W tym okresie, oprócz rodzinnych wizyt, czasem przychodzi do nas gość- znajomy, lub nieznajomy, wyczekany lub nieproszony. Jedni przygotowują się do tej wizyty starannie, inni zatrzaskują swoje drzwi, jeszcze inni- tak (...)

Zobacz pełny wpis »
Kiedyś Cię znajdę.. Dlatego dzisiaj całą swą energię poświęcam na randki. Wyszukuję nowe osoby w Internecie, a poszukiwanie Ciebie stanowi jeden z głównych tematów rozmów ze znajomymi. Czytam mnóstwo mądrych książek i artykułów, aby, kiedy już Cię znajdę, niczego nie przeoczyć i móc Ciebie zrozumieć- wszak kobiety (...)

Zobacz pełny wpis »
Zdenerwowany ojciec umieścił na Facebooku wpis dotyczący systemu wystawiania ocen z zachowania.*  Kontrowersje wzbudziło to, że więcej punktów ujemnych niż za chamstwo (wulgaryzmy i wyzwiska), można dostać za...makijaż i malowanie paznokci. Farbowanie włosów zaś woła niemal o pomstę do nieba. Jako działanie rozmyślne i mające trwałe skutk (...)

Zobacz pełny wpis »
  Nasz wspólny czas. Cieszę się tą chwilą. Nareszcie mogę poznać nowych ludzi i ucieszyć się ich obecnością. Naszą różnorodnością. Mamy zupełnie różne doświadczenia życiowe. Inne doświadczenie Boga. Po uprzejmym przywitaniu zaczął się temat- obgadany od A do Z, i taki, o którym można jeszcze i ą, i e, i cały chiński alf (...)

Zobacz pełny wpis »
Czasem robię "porządek" w znajomych z Facebooka. Niektórzy z nich nawet nie poznają mnie, gdy przechodzę obok przez ulicę. W Internecie można wszystko, można dyskutować- uprzejmie i mniej uprzejmie. Można wdać się w pisemną awanturę z "kolegą", z którym od 5 lat nie udało się zamienić słowa "w realu". Jednak napisanie komentarza przychodzi łatwiej. (...)

Zobacz pełny wpis »
  Jechałam autobusem z sześcioletnią dziewczynką. Naprzeciw nas usiadł zakonnik w białym habicie. Dziecko zainteresowało się, i odsłaniając swój szczerbaty uśmiech, wypaliło na cały głos: "Jesteś księdzem? A po co? A co robisz"? No właśnie...Po co? I co takiego robisz?     Kilkuletnie dzieci z rozbrajającą szczerością potrafią ko (...)

Zobacz pełny wpis »
Nie jestem przeciwniczką psychoterapii. Uważam że wielu ludziom uratowała życie. Jestem zwolenniczką działania tam, gdzie ono przynosi jakąś skuteczność. Zmierzoną w konkretnych efektach. Ten post nie powstał w oparciu o żadne badania. Powstał w oparciu o doświadczenia pacjentek. Ich subiektywne doświadczenie tego, w jaki sposób ci, którzy powi (...)

Zobacz pełny wpis »