Deenar

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Tychy
Główny blog janrozekwiersze.blogi.pl »
Data urodzenia 2000-06-03
Wiek 21 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Deenar

Odpowiedzialność tworzenia Jan Rożek    Czym jest poezja?  Sztuka symulacji.  Tworzyć bez świata.  Tworzyć bez racji.    Tworząc bez świata,  wciąż tworzyć światy.  Tworzyć kamienie  kruche jak kwiaty.    Lecz moich wierszy kiedyś nie będzie.  Porzółkłe kartki kiedyś się skrusz (...)

Zobacz pełny wpis »
Jan Rożek  Młode róże  Oda do młodości brała pod uwagę że każdy młody młodością świeci. Mickiewicz nie wiedział że nadejdą czasy Gdy dorośli będą młodsi od dzieci.    Bo w dzisiejszych czasach mało młodych świeci. Bo w dzisiejszych czasach mało jest młodości.  Bo w dzisiejszych czasach smutek jest modniejszy. Bo w (...)

Zobacz pełny wpis »
Jan Rożek  Jogurt wspaniały  Siedzi Nowak przed telewizorem na jakiś program chęć go bierze. Lecą reklamy a w nich takie teksty,  że oczy ma biedak niczym talerze.    Wszyscy dziś jedzą Jogurt wspaniały  (teksty są to takiego rodzaju). Ten kto go nie je, ten zdrajca narodu.  Nowak jedyny jest w całym kraju.   Reklama m (...)

Zobacz pełny wpis »
Święto  Jan Rożek    Czy to dzień w którym po prostu więcej jemy i pijemy? Czy gdy jestem z przyjaciółmi mogę rzec że świętujemy?    Czy to musi być rocznica?  Świętujemy coś co było?  I czy w czasie świętowania  zawsze musi być nam miło?   Czy my musimy świętować  co świętowali pr (...)

Zobacz pełny wpis »
Jan Rożek Istnieje?  Jak powiedział Parmenides wszystko to co wymarzymy, to istnieje  więc istnieje, również to, w co wierzymy.    Gdy ktoś powie "nie istnieje!"  Prawda będzie w jego słowach?  Może Hades kiedyś istniał?  Nie pod ziemią.  W greckich głowach.      (...)

Zobacz pełny wpis »
Jan Rożek  Komunikat Telewizyjny 2054r  No i nadszedł czas rozłąki żegnam lasy, żegnam łąki.  Zanieczyszczony wiatr wieje  dziś kończymy leśne dzieje.    Muszę w końcu to powiedzieć  chociaż ból mi serce ściska Zamiast łąk, lasów, zieleni  wszędzie będą blokowiska.    (...)

Zobacz pełny wpis »
Jan Rożek  Sławna miłość  Pytanie do sławnego człowieka, którego miliony ludzi kochają: Czy fani kochają cię sercem?  Czy fani naprawdę cię znają?   Pomyśl czy twoją osobę  kochać naprawdę się da? Zastanów się czy na tym świecie  ktokolwiek cię kocha? Ktokolwiek cię zna?  (...)

Zobacz pełny wpis »
Świąteczne złudzenie  Jan Rożek    Chociaż świąt jest bardzo dużo długo wciąż na nie czekamy. Zawsze jest dreszczyk emocji  chociaż wszystkie dobrze znamy.   "Może mózg nas oszukuje?" Taka myśl się w głowie rodzi.  Jeśli naprawdę tak robi,  bardzo dobrze mu wychodzi.  (...)

Zobacz pełny wpis »
Jan Rożek  Ateizm?  No przestrzeni naszych czasów ludzie wierzą w różne rzeczy. Gdy ktoś mówi "w nic nie wierzę!" sam samemu sobie przeczy.    Bo jeśli człowiek nie wierzy,  od wierzeń ma czystą głowę,  na pewno wierzy w tą jedną  bliską, kochaną osobę.  (...)

Zobacz pełny wpis »
Jan Rożek  Łączka Popatrz jak tam wysoko ptaszek po niebie pomyka,  pod nim na zielonej trawce mały zając bryka.    Przyszli ludzie zastrzelili ptaszka i zajączka,  wypalił trawy.  Skończyła się łączka.    (...)

Zobacz pełny wpis »