Dawaczusmiechu

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Gniezno
Główny blog dawaczusmiechu.blogi.pl »
Data urodzenia 1988-06-09
Wiek 34 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Dawaczusmiechu

  Walka z plagą !!     Cały świat oszalał, w natłoku informacji zaczynamy zapominać co jest naprawę ważne i biegniemy z tumem w szaleńczym pędzie. Stańmy na moment i zastanówmy się!   Jedyne co nas ratuje to spokój, i powrót do podstaw, a podstawą jest mycie rąk.   Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepszym sposobem (...)

Zobacz pełny wpis »
  Zastanawiam się długo o czym mogę napisać w dobie epidemii i apeli o nie wychodzenie z domu z powodu wirusa który szaleje na całym świecie. Pomyślałam, że jest to doskonały moment, żeby przedstawić wam mikroelementy, które mają bardzo duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, a nie są celebrytami tak jak witamina D3,Tłuszcze (...)

Zobacz pełny wpis »
  Zanim powiem Ci o badaniu jakim jest Gastroskopia, wypadało by powiedzieć Co to są badania Endoskopowe. Badania do których zaliczamy Gastroskopie nazywamy obszernie Badaniami Endoskopowymi.   Czym są Badania Endoskopowe??   Badania Endoskopowe są to badania które wykorzystują do stwierdzenia co nam jest metody obrazowej. Do jednego z wielu (...)

Zobacz pełny wpis »
  Roztocze jest to zwierze z rodziny pajęczaków, nie ma regionu na kuli ziemskiej, na której by ich nie było. Nie są one widziane gołym okiem przez człowieka (ich wielkość wynosi około 0,3mm), dla osób nie posiadających alergii nie mają one znaczenia w życiu codziennym prawie żadnego. Jest wiele rodzajów roztocza, najpopularniejsze są (...)

Zobacz pełny wpis »
  Pewnie w tym momencie niektórzy z was zastanawiającą się, jak mocno uderzyłam się w głowę, że będę pisała o sikaniu do kubeczka. Otóż nic nie spadło mi na głowę spokojnie, mam się dobrze. To co dla nas może się wydawać oczywiste, nie znaczy że jest oczywiste dla innych. Po przeczytaniu tego posta może się również okazać, że to c (...)

Zobacz pełny wpis »
    W poprzednim poście przeczytałeś co to jest Gastroskopia teraz czas na Kolonoskopie. Kupa nie jest już dla nas tematem tabu, wiec i badanie koloskopowe też nie powinno powodować u ciebie dyskomfortu w trakcie rozmowy.       Kolonoskopia jest również badaniem obrazowym, polega na wprowadzeniu gumowej rurki przez odbyt i obejrzeniu co (...)

Zobacz pełny wpis »
  Święta, Święta i po świętach, teraz jesteśmy przed świętowaniem przyjścia nowego roku. Z tych wszystkich okazji życzę wszystkim zdrowia szczęścia i spełnienia wszystkich postanowień z listy noworocznej. Wytrwałości i wiary w siebie :D   A teraz do kupy !!   co to jest kupa i jak to się dzieje, że powstaje chyba nie muszę tłumaczyć. Jeś (...)

Zobacz pełny wpis »
          Jesteśmy aktualnie w czasach kiedy posiadanie jakieś nietolerancji pokarmowej lub nie jedzenie jakiejś grupy pokarmów jest modne czy mówimy o glutenie czy o laktozie.       Pytanie czy warto podążać za modą, czy może warto poznać fakty.       Na początek trochę z innej beczki: &n (...)

Zobacz pełny wpis »
  Ekg elektrokardiogram       Badanie które raczej wszyscy mieliśmy wykonywane, polega ono na sprawdzeniu prawidłowego działania serca. Badanie zaliczamy do badań nie inwazyjnych, czyli bezbolesnych i bezpiecznych.       W jakim celu wykonujemy badanie??       Badanie przeprowadza się by sprawdzić czy jest (...)

Zobacz pełny wpis »
  Posiew z moczu       Już wiemy jak zrobić badanie ogólne moczu i co nam ono może powiedzieć o naszym stanie zdrowia.   Dzisiaj przyszła pora na badanie bakteriologiczne moczu, czyli sprawdzenie jakie ciekawe żyjątka mieszkają w naszym układzie moczowym.       Mamy dwie metody na zbieranie moczu na posiew. Jeden do (...)

Zobacz pełny wpis »