Daria191

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Przecieszyn
Główny blog dublin.blogi.pl »
Data urodzenia 2001-07-20
Wiek 19 lat
Ostatnia aktywność 51 dni temu

Najciekawsze wpisy Daria191

Dublin jest miastem atrakcyjnym pod względem turystycznym, wpływa na to m.in. jego specyficzna atmosfera. Zachowało się tutaj stosunkowo niewiele starszych zabytków (sprzed XVII wieku). Jednym z nich jest Zamek Dubliński, wybudowany przez Normanów na miejscu dawnej fortyfikacji wikingów w XIII wieku. Swój obecny wy (...)

Zobacz pełny wpis »
Dublin – stolica i największe miasto Irlandii, położone w prowincji Leinster. Miasto jest położone na wschodnim wybrzeżu Irlandii, nad Morzem Irlandzkim, u ujścia rzeki Liffey (irl. An Life) do Zatoki Dublińskiej. Rzeka dzieli miasto na dwie części o zdecydowanie odmiennym charakterze: Northside oraz nowocześniejszą i bardziej zamożną Southside. Dublin jest gł (...)

Zobacz pełny wpis »
Rzeźba terenu Dublin położony jest u ujścia rzeki Liffey i obejmuje obszar lądowy około 115 km². Miasto jest otoczone przez niskie pasmo górskie na południu oraz tereny pól uprawnych na północy i zachodzie. Liffey dzieli miasto na dwie części: Northside i Southside. Każda z tych części jest dalej podzielona przez (...)

Zobacz pełny wpis »
Port Port morski w Dublinie znajduje się zaledwie 3,5 km od centrum miasta. Bardzo dobra infrastruktura portu pozwala na obsługę zarówno frachtu, jak i pasażerów. Można stąd popłynąć do Wielkiej Brytanii oraz na Wyspę Man.   Lotnisko W odległości 10 kilometrów od centrum miasta znajduje się lotnisko międzynarodowe. Międzynarodo (...)

Zobacz pełny wpis »