D-a-ch

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Poznań
Główny blog d-a-ch.blogi.pl »
Data urodzenia 1977-07-26
Wiek 46 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy D-a-ch

Drodzy Czytelnicy bloga https://d-a-ch.blogi.pl , po zaledwie 24 dniach działalności blog może się pochwalić gronem kilkuset stałych czytelników i przeciętnie ponad 1000 wyświetleń dziennie. Bardzo się ciesze, że udaje mi się Was zainteresować tematami z krajów niemieckojęzycznych. Zdradzę, że nad tym projektem czuwa jak zawsze niezawodny przyjacie (...)

Zobacz pełny wpis »
Coraz więcej gwiazd ruchu antycovidowego w Niemczech    Flagowymi postaciami niemieckiego ruchu antycovidowego w Niemczech są Michael Ballweg i AtillaHildmann. Ten pierwszy jest organizatorem inicjatywy Querdenken. Jest to nieformalny ruch, skupiający różne grupy i światopoglądy, które występują pod wspólnym szyldem krytyki związanej z obostrzeniami (...)

Zobacz pełny wpis »
Wraz z postępami w dochodzeniu w związku z upadkiem Wirecard wyszły na jaw bliskie kontakty Jana Marsaleka, jednego z głównych oskarżonych w tej sprawie, z austriackim Federalnym Urzędem Ochrony Konstytucji i Zwalczania Terroryzmu (BVT). Niemiecka gazeta Süddeutsche Zeitung (SZ) zrekonstruowała ostatnie 24 godziny pobytu Marsaleka w Monachium i Wiedniu przed jego uciec (...)

Zobacz pełny wpis »
Stuttgart znów chadecki   Stolica Badenii-Wirtembergii była rządzona od 2013 roku przez burmistrza Fritza Kuhna z partii Zielonych. Przed tym okresem Stuttgart uchodził za miasto konserwatywne i od dziesięcioleci zdominowane przez chadecję. Zmiana nastrojów politycznych na początku ostatniej dekady związana jest z protestami, które zaczęły się w 2010 rok (...)

Zobacz pełny wpis »
Antycovidowy ruch Querdenken w Niemczech zaczyna się dzielić i rozpadać od wewnątrz. Policja zwraca jednak uwagę na to, że domniemane podziały mogą być tylko nową strategią liderów tej inicjatywy. Ponieważ w zaostrzonym reżimie lockdownu wszystkie demonstracje i wiece są zabronione, częśćosób związanych z Querdenken deklaruje chęć założenia inicjatywy o charakterze re (...)

Zobacz pełny wpis »
Początek masowych testów na covid-19 w Austrii   1 grudnia w Austrii zaczęły się masowe testy na covid-19. Testy są dobrowolne. Będą przeprowadzane regionalnie w różnych terminach. Na początku grudnia rozpoczęto testy w regionie Salzburga, podczas gdy w Wiedniu mają się one zacząć w piątek 4 grudnia. W stolicy Austrii planowanych jest 150 000 testów dzie (...)

Zobacz pełny wpis »
Austriacki operator sieci przesyłowej, firma APG, podaje do wiadomości, że w 2020 roku zużyto o 5–7% mniej energii elektrycznej niż w roku 2019. Spadek ten spowodowany był głównie okresem marzec–kwiecień. Wtedy w Austrii wprowadzono pierwszy, dotkliwy lockdown, podczas którego zużycie spadło o 15%. Z upływem roku różnice w porównaniu miesiąc (...)

Zobacz pełny wpis »
Kontrowersyjna współpraca z AfD   W Niemczech stosowany jest od lat tzw. kordon sanitarny, który ma na celu wykluczenie AfD ze wszystkich funkcji ważnych dla działania państwa. Kluby poselskie tej partii są w niektórych parlamentach całkiem pokaźne, lecz kordon sanitarny jak na razie skutecznie wyklucza wpływ jej partii na politykę.   W ostatnim c (...)

Zobacz pełny wpis »
W noc sylwestrową w wiedeńskiej dzielnicy Favoriten doszło do zamieszek. Grupy mieszkających w tej części miasta młodych mężczyzn strzelały rakietami sylwestrowymi w kierunku policji. Austriackie media podają, że skandowano przy tym “Allah Akbar”. Następne uszkodzono samochód policyjny i zaczęto podpalać choinki stojące w przestrzeni publicznej. Wydarzenia zakońc (...)

Zobacz pełny wpis »
Na łamach austriackiej gazety der Standard pojawił się pomysł połączenia austriackich kolei (ÖBB) i linii lotniczych AUA. Niegdyś AUA należały do austriackiego skarbu państwa, jednak od 2009 roku właścicielem firmy jest niemiecka Lufthansa Group. Autorzy tekstu wychodzą z założenia, że obecny kryzys branży lotniczej to zaledwie namiastka przemian w nadchodzących latach. Ich z (...)

Zobacz pełny wpis »