Czytelniczy

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Gliwice
Główny blog ksiazkidoreki.blogi.pl »
Data urodzenia 1988-10-15
Wiek 36 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Czytelniczy

Twórcy od tysięcy lat starają się poprzez słowo przekazać jakąś życiową mądrość bądź zwrócić uwagę czytelnika na konkretne problemy, trapiące świat bądź nas wszystkich. Używają oni niezliczonych figur retorycznych, kreacji postaci oraz poszczególnych zdarzeń i miejsc, aby uzmysłowić nam prawdziwe przesłanie dzieła. Książki mają bowiem to do siebie, iż można (...)

Zobacz pełny wpis »
Dynamiczny rozwój technologii internetowych sprawił, że coraz więcej spraw i czynności realizujemy właśnie w sieci. To tam bowiem znajdują się programy, aplikacje i strony www, za pośrednictwem których jesteśmy w stanie zaplanować swój kalendarz, umówić się na spotkanie, zapłacić rachunki i zrobić zakupy. Zwłaszcza ta ostatnie sfer codziennego życia z (...)

Zobacz pełny wpis »
W prawdziwych dziełach sztuki, tych pisanych, jak i mówionych, kluczową rolę odgrywa użyty język - to on bowiem decyduje o tym, czy coś jest wartościowe czy może podchodzi raczej pod kategorię grafomanii. Język artystyczny będzie więc wyznacznikiem książki, która kieruje się wyznacznikami estetycznymi. To one posiadają prawdziwą wartość w kontekście dzieła literack (...)

Zobacz pełny wpis »