Czarekinfo

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Olsztyn
Główny blog ekolokal.blogi.pl »
Data urodzenia 2000-04-15
Wiek 24 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Blogi zarządzane przez Czarekinfo

Najciekawsze wpisy Czarekinfo

Popularność fotowoltaiki   Nie ulega wątpliwości, iż fotowoltaika cieszy się co chwila większą popularnością - natomiast nie są to puste słowa, skoro ekologiczne a przyjazne środowisku rozwiązania wprowadzane są co chwila częściej, szybciej oraz na szerszą skalę w ramach wielu dziedzin naszego codziennego funkcjonowania - oszczędzanie energii a korzystanie spośród jej (...)

Zobacz pełny wpis »
Co to jest energetyka?  Energetyka jest to gałąź nauki i przemysłu energrtycznego zajmójąca się przetważaniem, badaniem, pozyskiwaniem, gromadzeniem, przesyłaniem i urzytkowaniem różnych energi. Formy energii, których używamy na codzień są pozyskiwane porzez przerabianie ich form pierwotnych np. energie wodną pozyskuje się z siły płynącej wody, któ (...)

Zobacz pełny wpis »
Około 3 lata temu zobaczyłem pewien artyku dotyczący ekologii, postanowiłem go przeczytać (choć zwykle tego nierobiłem). Pisali tam o tym jak szybko kończy nam się energia nieodnawialana (czyli np. ropa naftowa) i jak ciężko będzie się żyło naszym potomkom jeśli nic z tym nie zrobimy. Nie ukrywam że otwożyło mi to oczy. Wiele potem myślałem o ekologii, szczegulnie zainteresował mni (...)

Zobacz pełny wpis »
Globalne ocieplenie tudzież nadmierna ilość odpadów. To na tych dwóch problemach skupia się dzisiejszy świat jeżeli chodzi o myśl ekologii oraz dbania o środowisko. Klimat staje się coraz cieplejszy, przez co topnieją lodowce a rośnie poziom wód w oceanach. Te ostatnie są w dodatku zanieczyszczane górami śmieci, które nie tylko pływają po powierzc (...)

Zobacz pełny wpis »
Fotowoltaika   Fajnym sposobem na pomaganie naturze jest oszczędzanie energi nie odnawialnej, którą tak pospolicie używamy i nie myslimy o tym co będzie gdy sie ona skończy. Alternatywą jest energia odnawialna która nie szkodzi środowisku.    Panele słoneczne (fotowoltaiczne)   Energie odnawialną generuje np. słońce, w tym przypadku do pozysk (...)

Zobacz pełny wpis »
Powitanie   Cześć jestem Janek i tworze ten blog z uwagei na to, że nasze środowisko cierpi razem z nami a my nie wiele robimy żeby to zmienić. Moim celem będzie poprzez tego bloga zainspirować zarówno młodych ekologów jak i wszystkich którzy choć troche chcą pomuc naturze i przy tym wygodnie żyć.   Co robie?   Będe opiswał tutaj róż (...)

Zobacz pełny wpis »