Cytrusowakraina

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Kołobrzeg
Główny blog cytrusowakraina.blogi.pl »
Data urodzenia 1988-08-15
Wiek 34 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Cytrusowakraina

Bardzo często mimo spełnienia fundamentalnych wymogów hodowania naszych cytrusów, roślinki niedomagają. Choroby cytrusów ujawniają się żółtymi liśćmi, wiotczeniem czy też nawet opadaniem listków. O fakcie, że roślinka robi się zainfekowana dowodzą też plamy jak również odbarwienia na jej różnych liściach. Gdy ro (...)

Zobacz pełny wpis »
Ogromnie często mimo zrealizowania podstawowych wymogów uprawy naszych cytrusów, rośliny niszczeją. Choroby cytrusów ujawniają się żółknięciem, więdnięciem ewentualnie nawet opadaniem listków. O fakcie, iż nasza roślinka jest zainfekowana mówią też plamy oraz przebarwienia na jej różnych liściach. Gdy rośliny nie (...)

Zobacz pełny wpis »
Mimo, iż jeszcze kilka lat wcześniej mogło się wydawać, iż rośliny egzotyczne w naszym ślicznym kraju to jedynie mit, albo uprawnienie ludzi nader zasobnych – to dzisiaj prawie że każdy z nas będzie mógł sobie pozwolić na nabycie takiego typu rośliny. Chociaż w kraju pogoda uwielbia być nieprzewidywalna, to znajdzie się dużo odmian, jakie z powodze (...)

Zobacz pełny wpis »
Pielęgnacja cytrusów to nie jedynie problem nabycia idealnej młodziutkiej sadzonki oraz odnalezienia dla roślinki dobrego miejsca w domku. Równie ważne, jak na przykład stanowisko będzie także samo podłoże, w którym nasza roślinka będzie rosła. Rośliny kupowane w sklepach lub u hodowców powinny być zasadzone w ziemi dla tych roślin w na (...)

Zobacz pełny wpis »
Uprawiając roślinki egzotyczne nie możemy zapominać o dodawaniu roślinkom dopasowanych elementów odżywczych. Nawóz do cytrusów stosowany w odpowiednich ilościach pomoże w prawidłowym rozroście roślinki. Aczkolwiek powinno się zważać, aby nie przegiąć z dawką nawozu do cytrusów, dlatego że mogłoby to przynieść spora szkodę roślin (...)

Zobacz pełny wpis »
Mimo, że jeszcze parę lat wcześniej mogło się wydawać, że rośliny egzotyczne w naszym pięknym kraju to jest wyłącznie mit, lub przywilej tych nadzwyczaj posażnych – to dziś prawie że każdy z nas będzie mógł sobie zezwolić na kupno tego rodzaju rośliny. Chociaż w naszym kraju pogoda kocha być kapryśna, to jednak będzie wiele odmian, jakie bez s (...)

Zobacz pełny wpis »
Uprawa roślin w domku to jest od czasu do czasu znaczne wyzwanie. Szczególnie jeśli chodzi o cytrusy. Również laik w tym kwestii zda sobie sam sprawę, że hodowanie owego gatunku roślin wymaga adekwatnego podejścia a także głównie podstawowej mądrości w kwestii ich uprawy. Cytrusy bowiem to są niełatwe rośliny – acz potraktowane w prawidł (...)

Zobacz pełny wpis »
Tuż po zaznajomieniu się z głównymi informacjami odnośnie cytrusów a także ich uprawianiu powinno się rozejrzeć się za sadzonkami. Naturalnie można cytrusy wyhodować osobiście – z pesteczki. W tym celu trzeba należycie wcześniej wstępnie przygotowaną pesteczkę (oczyszczoną z całości miąższu a także wymoczoną w letniej czystej wodzie &nd (...)

Zobacz pełny wpis »
Dla wszystkich tych, jacy chcieliby pielęgnować rośliny egzotyczne cytryna nie musi być pojedynczym drzewem cytrusowym, jakie możemy pielęgnować samodzielnie. Idealnym rozstrzygnięciem stanie się drzewko mandarynkowe, jakie będzie podobne w pielęgnacji a także równie bajecznie jawi się w domu bądź na balkonie.   Mimo, że podobne do naszej cytr (...)

Zobacz pełny wpis »
Roślinki z pewnością towarzyszą wszystkim nam na co dzień. Większość z nas samych miewa w swym domku takiego typu, które z chęcią uprawia w doniczkach, ewentualnie na swoim balkonie. Są tego rodzaju rośliny a także będą fragmentem naszego własnego  zwykłego życia, zaś mieszkanie z takimi roślinami wydaje się stawać dużo bardziej przyjazny. (...)

Zobacz pełny wpis »