Ciocia_ze_zlobka

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Opole
Główny blog ciociazezlobka.blogi.pl »
Data urodzenia 1990-11-10
Wiek 34 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Ciocia_ze_zlobka

Dzień dobry wszystkim :) Dzisiejsze dzień poświęcę tematyce książek, literatury dziecięcej i zainteresowaniom czytelnictwem w wieku wczesnodziecięcym i dziecięcym.   Pierwsze wzmianki na temat książek dla dzieci i młodzieży sięgają XVIII wieku. Wcześniej oczywiście, młodsi czytelnicy sięgali po książki, lecz było to te same pozycje, które czytali ich rodzice. Nadz&oa (...)

Zobacz pełny wpis »
Czytając poprzedni post o czytelnictwie, książkach i pozytywnym wpływie czytania na nasz rozwój, możemy zadać sobie pytanie: Jak zachęcić dziecko do czytania książek?   Badania z 2018 r. przeprowadzone przez Bibliotekę Narodową ukazują zatrważające wyniki. Jedynie 38% Polaków czyta książki. Taki odsetek naszych rodaków przeczytało co najmniej jedn (...)

Zobacz pełny wpis »
Hej wszystkim! No i czas na mój ulubiony temat : RELAKSACJA. Codziennie, po zajęciach właściwych, zabawach ruchowych, w mojej grupie już od dłuższego czasu praktykuję relaksację. Początkowo dzieci nie potrafiły odpowiednio się wyciszyć, zamknąć oczu, odprężyć się. Rozglądały się, biegały, chodziły, rozmawiały. Ale gdy po raz kolejny, ciocia kładła się na dywanie, „za (...)

Zobacz pełny wpis »
Witam wszystkie żłobkowe ciocie, nauczycieli przedszkola i wszystkich innych, którzy trafili na moją stronę. KIM JESTEM?Jestem pedagogiem. Na co dzień opiekunka w żłobku. Z pasji. Z wyboru. Z chęci spotykania dzieci. Z miłości do edukacji. Z poczucia spełniania się w kształtowaniu młodego pokolenia. Na stronie będę umieszczać pomysły na zajęcia, dekoracje i prace plastyc (...)

Zobacz pełny wpis »