Cieszonka

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Odra
Główny blog cieszonki.blogi.pl »
Data urodzenia 1991-06-22
Wiek 33 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Cieszonka

Po ciężkim dniu nic tak nie odpręża, jak widok ognia. Kocham mój kominek, to moja namiastka "wiejskości"...   W moim rodzinnym domu, w kuchni, stał piec kaflowy sięgający pasa - taka kuchenka na fajerki. Siadał przy nim dziadziuś i hajcował tak, aż w całej kuchni było cieplutko i miło. Na początku kafle były śnieżno białe (troszkę osmolone, ale jednak białe), poźniej (...)

Zobacz pełny wpis »
Zawsze najtrudniej jest zacząć...  Na blogu pojawiać się będą wpisy dotyczące życia na pięknej, cichej i spokojnej wsi.  Wejdziemy również do mojego wiejskiego domu, który z metalowo-szklanymi wieżowcami nie ma nic wspólnego . Zapraszam w podróż poprzez zmieniające się pory dnia, a nawet roku.   "Motyle" (autor RJ)   (...)

Zobacz pełny wpis »
Dziś doczekałam się pierwszego przymrozka. Uwielbiam ten moment, kiedy rano mgła opada i na wszystkim pozostaje szron. Jest tak idyllicznie, że bez zamykania oczu można poczuć się, jak we śnie. Wszystko dookoła wygląda, jakby było oblepione watą cukrową (kocham watę cukrową!). Wschody słońca po mglistym i mroźnym poranku są najpiękniejsze na świecie. Ciekawa jestem, jak często sp (...)

Zobacz pełny wpis »
1 listopada wyglądał w tym roku zupełnie inaczej, niż moglibyśmy przypuszczać (jeszcze rok temu, jeżeli ktokolwiek powiedziałby mi o tym, że dożyję tak dziwacznych czasów, pewnie jego wypowiedź wylądowałaby między "Strefą 51" a teorią o "płaskiej ziemi"). Ze względu na zamknięcie cmentarzy (przypominam, że żyjemy w czasach pandemii ), należało znaleźć sobie inne (...)

Zobacz pełny wpis »
Życie nieczęsto nas rozpieszcza, więc dogadzać musimy sobie sami!   Z czym kojarzy mi się dom na wsi? Z zapachem ciasta drożdżowego! I to od samego progu. Nic tak nie poprawia samopoczucia, jak jeszcze cieplutkie rogaliki drożdżowe z marmoladą śliwkową. Polecam z całego serca. Mały chrupiący półksiężyc potrafi odgonić nawet najczarniejsze chmury.  Łapiemy zatem (...)

Zobacz pełny wpis »
Jesień ma swoje uroki, jednym z nich są dłuuuuuugie wieczory, które można poświęcić (bez wyrzutów sumienia) na czytanie ulubionych książek (w moim przypadku - na nadrabianiu lektury, którą gromadziłam całe lato), czy też oglądaniu filmów i seriali. Nie może zabraknąć "nastroju" i aromatycznie pachnącego grzańca herbacianego ... (...)

Zobacz pełny wpis »