Ciekawostkikulinarne

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Oświęcim
Główny blog ciekawostkikulinarne.blogi.pl »
Data urodzenia 1980-06-12
Wiek 40 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Ciekawostkikulinarne

Kiedy już jakiś czas temu natknęłam się na czosnek niedźwiedzi, byłam przekonana że jest to kolejne zioło z południa Europy. Tymczasem okazało się, że nie - to rodzimy gatunek, o którym zapomnieliśmy. To jednocześnie roślina niezwykle popularna, w wielu rezerwatach, zwłaszcza na południu kraju, można spotkać całe dywany czosnku niedźwiedziego.  (...)

Zobacz pełny wpis »
Myślę, że każdy, kto lubi kulinarne ciekawostki, uwielbia wyprawy do sklepów ekologicznych. Można w nich znaleźć całe mnóstwo wyjątkowych produktów. Ja zajrzałam sobie ostatnio do rzeszowskiego sklepu ekologicznego bioking.com.pl i poszperałam trochę między półkami. Tak mogę podsumować to, na co się natknęłam; stare, zapomni (...)

Zobacz pełny wpis »
To, co jest typowe dla papryczek, jakie spotykamy w naszej strefie geograficznej, to bardzo prosty podział: albo słodka papryka albo ostra. Kropka. Raczej nie jesteśmy tak wielką potęgą, aby różnicować papryki.  Kiedy jednak wejrzy się bliżej do paprykowego świata, okazuje się, że odmian są setki - podobnie, jak pomidorów, w uprawie któ (...)

Zobacz pełny wpis »
Jest mnóstwo ciekawych faktów o jedzeniu, o których nie mamy pojęcia - niektóre zupełnie niewiarygodne, ale zobaczcie sami ! - w Tokyo w jednym z parków rozrywki można kupić lody o smaku surowego, końskiego mięsa - a ja myślałam, że lody o smaku bekonu są przegięciem; - woda kokosowa (bezbarwny płyn znajdujący się we wnęt (...)

Zobacz pełny wpis »
Chia jest produktem, który zdobywa coraz większą popularność. Na rynku można znaleźć dziesiątki produktów z jej dodatkiem. Czym jest, jakie ma właściwości i co sprawia, że cieszy się takim zainteresowaniem ? Postanowiłam sie jej przyjrzeć. Chia to nasiona szałwii hiszpańskiej. Sama roślina też nie jest specjalnie piękna. Trochę podobna do w (...)

Zobacz pełny wpis »