Bartus07

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Chrzanów
Główny blog ciekawostkiwojenne.blogi.pl »
Data urodzenia 2007-07-22
Wiek 17 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Bartus07

Czy wiesz , że... W lutym 1945 roku Amerykanie i Japończycy walczyli w jednej z ostatnich, a jednocześnie najbardziej krwawych bitew kampanii na Pacyfiku. Walki o Iwo Jimę miały utorować amerykańskiej armii drogę do wysp macierzystych Japonii. Jak się później okazało, były przedostatnim przystankiem na drodze do Tokio. W kwietniu US Army została zaangażowana (...)

Zobacz pełny wpis »
Czy wiesz , że... W czasie bitwy o Anglię szczególnie uciążliwe dla Brytyjczyków były nieustanne naloty niemieckich bombowców. Alianccy myśliwcy robili, co mogli, by bronić ludność cywilną przed spadającymi niemieckimi bombami. Mimo formalnego zwycięstwa w bitwie powietrznej Anglia ciągle była zagrożona. Od października 1940 roku nad wyspy sunęły wyp (...)

Zobacz pełny wpis »
Czy wiesz , że... Douglas Bader, jeden z brytyjskich asów myśliwskich, przeszedł do historii jako jeden z nielicznych lotników, którzy swoje podniebne zwycięstwa odnosili bez nóg. W 1931 roku w czasie wykonywania jednej z ewolucji stracił kontrolę nad samolotem. Przeżył, ale wypadek przypłacił utratą obu nóg. Niecałe 10 lat później znowu (...)

Zobacz pełny wpis »