Bardzo_suabe_rymy

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Ostrow lubelski
Główny blog twinpeaks.blogi.pl »
Data urodzenia 1923-07-03
Wiek 98 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Bardzo_suabe_rymy

Witam. Poniżej znajdują się moje notatki, które robiłem podczas oglądania "Twin Peaks ACTUALLY EXPLAINED (No, Really)". To trwająca 4,5h analiza w języku angielskim. Jej autor wyjaśnił całe Twin Peaks. Zachowałem chronologię autora i podzieliłem całość na 23 części/odcinki. Notatki mogą się przydać komuś kto nie ma czasu obejrzeć analizy albo nie zna z (...)

Zobacz pełny wpis »
11. PLOT DEVICES - od 2:41:31 do 2:51:34 - Istnienie serialu opiera się na uwadze widzów/atencji i śledztwie. Jeśli ktoś lub coś nie jest częścią tajemnicy to nie ma naszej uwagi i to sprawia, że nie istnieje w serialu. Świetnym przykładem jest Teresa Banks. Na zebraniu w TP Cooper mówił o nie jak o osobie, która nikogo nie interesowała – n (...)

Zobacz pełny wpis »
18. RUNNING OUT OF SAND – AUDREY - od 3:30:28 do 3:41:44 - TP jako opera mydlana z lat 90 nie pasuje do obecnych standardów/obecnej widowni. Coś nam o tym przypomina w The Return – stary klucz hotelowy Coopera, Lucy mająca problem z nowymi telefonami, biurko szeryfa z monitorem. Jack Rabbit’s Palace/Pałac Królika – miejsce, którego (...)

Zobacz pełny wpis »
- Co nas w końcu uwalnia od Dougiego i pozwala wrócić Cooperowi? Wielkie zło – Judy, czyli zakończenie. Zakończenie wątku Dougiego. Wszyscy go już pokochali w jego otoczeniu – szef, współpracownicy, rodzina. Jego wątek się zakończył. - Zły Cooper/Mr. C nie wrócił do dobrego Coopera, by stworzyć zbalansowanego Coopera. Skoro nie ma ba (...)

Zobacz pełny wpis »