Barbarsia

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Tarnowskie Góry
Główny blog ksiazki-dla-kazdego.blogi.pl »
Data urodzenia 2007-06-20
Wiek 16 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Barbarsia

Niedawno na moim blogu pojawił się wpis, w którym wspomniałam o kanale na YouTube, który prowadzą dwie, doświadczone czytelniczki. Na ich przykładzie chciałabym pokazać wam jak wiele istnieje zabaw oraz różnego rodzaju wyzwań, które pomogą wam pokonać zastój czytelniczy i umilą czytanie.    Dziewczyny z kanału zaksiążkowane (https://ww (...)

Zobacz pełny wpis »
Jeśli czytacie ten wpis to pewnością lubicie czasem zatopić się w lekturze, ale czy dopadł was kiedyś tzw. zastój czytelniczy?    Zastój czytelniczy to przede wszystkim brak chęci do dalszego czytania. Kiedy nie bierzecie się do ręki ani jednej książki przed dłuższy czas, prawdopodobnie padliście ofiarą zastoju.   Nie przejmujcie się jedna (...)

Zobacz pełny wpis »
Czytacie fantastykę? Jeśli tak, to dziś opowiem o książce, która z pewnością wam sie spodoba. W styczniu tego roku, przeczytałam już drugi tom Trylogii Czarnego Maga, której pierwszą częścią jest "Gildia Magów". Powieść opowiada o dziewczynie Sonei, która pochodzi z najuboższej części slumsów. Pewnego razu, bohaterka odkrywa, że posiada (...)

Zobacz pełny wpis »
Hej! Dziś przychodzę do was, by wypowiedzieć się na temat czytania na świeżym powietrzu. Dlaczego warto to robić?   Po pierwsze: każdy powód jest dobry by w dzisiejszych czasach wyjść na dwór się trochę przewietrzyć!   Po drugie: odgłosy przyrody, które nas wtedy otaczają dodatkowo wspierają naszą wyobraźnię i pozwalaja zagłębić sie w ś (...)

Zobacz pełny wpis »
63% Polaków nie czyta rocznie ani jednej książki, a tylko 14% Polaków czyta ponad 12 książek w ciągu roku...   Jestem świadoma, że wielu z was nie należy do tych 14%, ponieważ wydaje wam się, że każda książka będzie jak lektura szkolna - nudna i trzeba będzie ją skończyć. Nic bardziej mylnego! Istnieje dużo więcej inspirujących i ciekawych k (...)

Zobacz pełny wpis »
Czy da się obliczyć prędkość czytania? Oczywiście! Jest na to wiele sposobów. Prędkość czytania wyrażoną w słowach na minutę można obliczyć samodzielnie w ten sposób:     Nie trzeba jednak liczyć wszystkiego samemu, ponieważ istnieje bardzo dużo stron internetowych, które wyświetlają tekst oraz liczą czas, w którym dana osoba go prze (...)

Zobacz pełny wpis »
Wiem, że wiele osób czyta książki na wyścigi, podczas czytania co chwilę zerka ile jeszcze zostało i czuje ulgę kiedy sięga po następną lekturę. Dziś, chciałabym wam oznajmić, że czytając książkę, trzeba cieszyć się każdym zdaniem, każdym słowem. Czytanie bez zrozumienia jest zupełnie bezsensownym traceniem czasu. Zapewniam was, że lepiej jest przeczytać książkę troszkę woln (...)

Zobacz pełny wpis »