Ar140

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Olkusz
Główny blog swiatpsow.blogi.pl »
Data urodzenia 1998-04-16
Wiek 24 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Ar140

Yorkshire terrier – rasa psa należąca do grupy terierów, zaklasyfikowana do sekcji terierów miniaturowych. Według klasyfikacji FCI nie podlega próbom pracy. Zgodnie z klasyfikacją amerykańską, należy do grupy psów ozdobnych i do towarzystwa. Jest typu lisowatego. Nazwa naukowa: Canis lupus familiaris Długość życia: 13 do 16 (...)

Zobacz pełny wpis »
Cocker spaniel angielski – jedna z ras psów, należąca do grupy psów aportujących, płochaczy i psów wodnych. Zaklasyfikowana do sekcji płochaczy. Typ wyżłowaty. Według klasyfikacji FCI podlega próbom pracy.  Długość życia: 12 do 15 lat FCI: Grupa VIII, Sekcja 2, nr wzorca 5 Umaszczenie: Barwa czarna, Blue R (...)

Zobacz pełny wpis »
Mops – rasa psa należąca do grupy psów do towarzystwa, zaklasyfikowana do sekcji małych psów molosowatych. Typ dogowaty. Nie podlega próbom pracy. Masa: 6,3 – 8,1 kg Długość życia: 12 do 15 lat Pochodzenie: Chiny  FCI: Grupa IX, Sekcja 11, nr wzorca 253 Usposobienie: Uległy, Uroc (...)

Zobacz pełny wpis »
Jaki wiek osiągnął najstarszy pies? Najstarszym psem był Bluey żył 29 lat 5 miesięcy i 7 dni.   Czemu pies się boi burzy? Burza wytwarza specyficzną częstotliwość dźwięku, którą wychwytuje psie ucho i której odbiór może być bolesny dla zwierzaka.   Ile trwa ciąża psa? Psia ciąża trwa 58-68 dni.   Czego nie może jeść pies? Pies nie może (...)

Zobacz pełny wpis »
1. Najważniejszym zmysłem psa jest węch. 2. Psa można wyszkolić np. do poszukiwania narkotyków. 3. Wzrok psa jest słabszy niż człowieka 4. Zmysł słuchu w hierarchii psa stoi za węchem i przed wzrokiem. 5. Wrażenia dotykowe pies odbiera całą powierzchnią ciała. 6. Wrażenia smakowe są uzależnione od wrażeń węchowych. 7. Wiek psa określa (...)

Zobacz pełny wpis »
Buldog francuski – jedna z ras psów, należąca do grupy psów do towarzystwa, zaklasyfikowana do sekcji małych psów molosowatych. Typ dogowaty. Nie podlega próbom pracy. Nazwa naukowa: Canis lupus familiaris Długość życia: 10 do 14 lat Kategoria nadrzędna: Pies domowy  Usposobienie: Czuły, Spok (...)

Zobacz pełny wpis »
Maltańczyk – nazwa oryginalna: Maltanase mana – jedna z ras psów, należąca do grupy psów do towarzystwa, zaklasyfikowana do sekcji biszonów i ras pokrewnych w podsekcji biszony. Typ lisowaty. Nie podlega próbom pracy. Długość życia: 12 do 15 lat Kraj patronacki: Włochy FCI: Grupa IX, Sekcja 1, nr wzorca 6 (...)

Zobacz pełny wpis »
Pies to udomowiona forma wilka szarego, ssaka drapieżnego z rodziny psowatych. Powstało wiele gatunków psów odkąd zostały udomowione. Współczesne rasy powstały na skutek sztucznego doboru. Każdy pies niezależnie od swojej rasy potrzebuje miłości i obecości człowieka.  Pies jest ogromnym obowiążkiem. Jeśli decydujemy się na psa musimy wiedzieć, iż każdy (...)

Zobacz pełny wpis »