Antitaste

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Żyrardów
Główny blog slowtravel.blogi.pl »
Data urodzenia 1980-01-01
Wiek 44 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Antitaste

Česká Skalice jest kulturalną stolicą wschodniej części Czech. Wszystko to za sprawą Boženy Němcovej – wybitnej czeskiej pisarki, która tu spędziła cześć swego życia i z której twórczością związanych jest w mieście szereg miejsc o znaczeniu historycznym i kulturowym.     Popularna czeska pisarka Božena Němcová (Barun (...)

Zobacz pełny wpis »
Leżąca na Pograniczu Kłodzkim niewielka miejscowość Žďárky odwiedzają nie tylko miłośnicy wypraw rowerowych, ale także osoby lubiące długie spacery, bieganie czy jazdę konną. Poruszanie się po gminie ułatwiają ścieżki spacerowe i oznakowane trasy.     Symbolem Žďárek jest drewniana dzwonnica z dwoma dzwonami, które rozbrzmiewają (...)

Zobacz pełny wpis »
Bardo to urokliwie ulokowane miasteczko w Górach Bardzkich.  Oprócz miejsc związanych z historią i kulturą miasta, takich jak bazylika mniejsza i działające w jej sąsiedztwie Muzeum sztuki Sakralnej oraz ruchoma szopka, w miejscowości można przespacerować się po Wzgórzu Różańcowym z zabytkowymi kaplicami czy spojrzeć na miasto z jednego z punkt&oacu (...)

Zobacz pełny wpis »
Złoty Stok jest jednym z ciekawszych miast Pogranicza Kłodzkiego. W miejscowości amatorzy aktywnego wypoczynku mogą wybrać się na przejażdżki rowerowe trasami typu „single track”, których z Złotych Stoku jest łącznie 26 km, a także do parku linowego „Skalisko”. Sporo atrakcji czeka też wszystkich, którzy w Złotym Stoku odwiedzą Kopalnię Złota i (...)

Zobacz pełny wpis »
Złoty Stok to miasto położone w południowej części województwa dolnośląskiego, u podnóża Gór Złotych, stanowiących część Sudetów Wschodnich.  We wczesnym średniowieczu okolice Złotego Stoku stały się terenem intensywnej działalności górniczej i hutniczej – nie bez powodu więc miasto zaliczane jest do najstarszych ośrodków g&oacu (...)

Zobacz pełny wpis »
Bardo – miasteczko usytuowane nad Nysą Kłodzką w górach Bardzkich – jest nie tylko jednym z najciekawszych celów weekendowych wycieczek na Dolnym Śląsku, ale także doskonałą bazą wypadowa na wyprawy rowerowe i wycieczki piesze po Pograniczu Kłodzkim.     Jedną z największych atrakcji Pogranicza Kłodzkiego jest sieć tras rowerowych. Singletra (...)

Zobacz pełny wpis »
Czeskie Žďárky to wieś położona w powiecie Náchod, w kraju hradeckim. Można ją odwiedzić podczas wycieczki rowerem do tak zabytkowych miejsc regionu jak Kaplica Czaszek w Czermnej czy Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Pstrążnej. Dotarcie do tej zamieszkiwanej przez pół tysiąca mieszkańców gminy ułatwia trasa rowerowa 4281.  &n (...)

Zobacz pełny wpis »
Česká Skalice to ulubione miejsce wypoczynku we wschodnich Czechach: w granicach miasta znajduje się Zalew Rozkoš, nad który w sezonie letnim ściągają miłośnicy odpoczynku nad wodą.       Česká Skalice to również jedna z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych we wschodniej części kraju. Wszystko to za sprawą zalewu (...)

Zobacz pełny wpis »