Ania111200

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Makow podhalanski
Główny blog amsterdam.blogi.pl »
Data urodzenia 2000-01-02
Wiek 20 lat
Ostatnia aktywność 51 dni temu

Najciekawsze wpisy Ania111200

Początki miasta sięgają XIII wieku. Uprawa ziemi, ze względu na liczne powodzie była tu prawie niemożliwa, w związku z tym mieszkańcy zaczęli zajmować się rybołówstwem i żeglugą – zatoka szybko przekształcała się w port handlowy. W 1342 roku hrabia Wilhelm IV nadał miastu „Wielki Przywilej”, dzięki (...)

Zobacz pełny wpis »
Amsterdam znany jest przede wszystkim z piłki nożnej i klubu sportowego AFC Ajax, w którym grał i odnosił największe sukcesy w latach 70. Johan Cruijff. W 1995 roku Ajax zdobył puchar Ligi Mistrzów. Od 1996 roku Ajax może poszczycić się nowym nowoczesnym stadionem – Amsterdam ArenA – z ponad 50 000 miejsc. W Amst (...)

Zobacz pełny wpis »
Turystyka ma niezwykle pozytywny wpływ na gospodarkę miasta. Rocznie odwiedza Amsterdam około czterech milionów turystów. W mieście znajduje się ponad 300 hoteli. Amsterdam jest centrum życia kulturalnego Holandii ma swój balet, orkiestry, teatry, muzea i galerie.  (...)

Zobacz pełny wpis »
Plac Dam Dam czyli po holendersku ´tama´ to duży plac w samym centrum miasta. Na placu z jednej strony stoi Pałac Królewski, z drugiej często uczęszczany gabinet figur woskowych Madame Tussaud, w głębi luksusowy historyczny Hotel Krasnapolski, założony w drugiej połowie XIX wieku przez Polaka, dalej wielki dom towarowy Bijenkorf (po holendersku &lsquo (...)

Zobacz pełny wpis »
Herb miasta Herb Amsterdamu to trzy krzyże św. Andrzeja jeden pod drugim, takie same krzyże znajdują się na fladze miasta, tyle że tam ustawione są one poziomo. Znaczenie tych krzyży nie jest jasne, jednak historycy podejrzewają, iż mają one symbolizować trzy plagi, jakie dotknęły Amsterdam – wodę, ogień i dżumę. (...)

Zobacz pełny wpis »
Amsterdam posiada bardzo przyjazną i sprawnie działającą sieć komunikacji miejskiej, na którą oprócz tradycyjnych tramwajów, autobusów i metra składa się również transport wykorzystujący rozbudowany system kanałów wodnych. (...)

Zobacz pełny wpis »
Amsterdam to stolica Holandii :) (...)

Zobacz pełny wpis »