Ania-_

Profil blogerki.


ania-_

Informacje ogólne

Główny blog punktdzialania.blogi.pl »
Data urodzenia 1979-12-10
Wiek 42 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Ania-_

13.06.2019  Chcesz zmienić pracę. Myślisz o tym od jakiegoś czasu i obserwując nieco rynek uważasz, że to dobry moment. Podaż jest wysoka, a popyt stosunkowo niewielki (przynajmniej w dużych miastach). Ale kiedy to zrobić? Od czego zacząć? CV mam, ale czy aktualizacja go o ostatnie miejsce zatrudnienie wystarczy?  I wreszcie, czy to dobry moment? Wakac (...)

Zobacz pełny wpis »
05.09.2018    Premia - znaczenia: * dodatkowe wynagrodzenie pracownika, będące nagrodą za jego pracę * w niektórych grach: dodatkowe punkty lub inna nagroda za wykonanie zadania niebędącego celem gry. - Definicje z Wikipedii.        &n (...)

Zobacz pełny wpis »
15.07.2019     Ostatni wpis był na temat pasji, która jeśli towarzyszy pracy, to życie jest harmonijne, a człowiek nie zmaga się sam ze sobą. Większość ludzi marzy o tym, by pracować z pasją i móc zawsze o sobie mówić, że jest się spełnionym zawodowo. Marzenia, a rzeczywistość to jednak co innego. Badania pokazują, że ponad 8 (...)

Zobacz pełny wpis »
29.08.2019 Jak szukać pracy? Postawić na wielkość wysyłki CV przy założeniu, że na przykładowe 100 wysłanych, ktoś się zawsze odezwie?  Może raczej wysłać nie więcej niż 10 aplikacji i postawić na przygotowane CV „pod dane stanowisko i firmę”?   Co wybrać? Która metoda jest skuteczniejsza, która lepsza? Logika mó (...)

Zobacz pełny wpis »
13.08.2018    Regularnie, co tydzień, niektórzy tworzą listy „to do”. Ambitnie - powiemy. Spoglądam bliżej… Ludzie często w poniedziałkowym planie, mają głównie oczekiwanie na piątek, a wszystkiemu winna jest praca!    Cóż takiego nie pasuje? OJ Z autopsji:   Kiedy ten dzień się skończy? Znowu (...)

Zobacz pełny wpis »
 16.09.2018     "Teraz nie pora myśleć o tym, czego Ci brak. Lepiej pomyśl, co możesz zrobić z tym co masz” - Ernest Hemingway       Tym cytatem mogłabym zakończyć mój wpis. Jest trafnym podsumowaniem tego, czym chciałam się z Tobą podzielić. Pójdę pod prąd jednak i nie zmienię kolejności. Lubię być w (...)

Zobacz pełny wpis »
28.04.2019   Jak często masz wrażenie, że doba jest za krótka? Ile razy w tygodniu masz poczucie, że nie masz siły zająć się sprawami, zaplanowanymi w godzinach wieczornych? Czy zdarzyło Ci się myśleć o tym, że źle planujesz dzień, skoro brakuje Ci chronicznie czasu na wszystko? Ja też to znam! Syndrom niedoboru czasu jest charakterystyczny dla ludzi (...)

Zobacz pełny wpis »
12.09.2019 Ostatnio pisałam o tym co robić gdy jesteśmy w potrzebie znalezienia nowej pracy. Pisałam o tym, że droga na skróty jest niewypałem zwykle i nie prowadzi do wymarzonej posady.  Załóżmy, że „pracę domową” (patrz: w poprzednim artykule) już masz i nadszedł moment kiedy chcesz wysłać CV. Siadasz przed komputerem i masz w gł (...)

Zobacz pełny wpis »
25.02.2019 Któż z nas nie był nigdy sfrustrowany?       Któż nigdy nie powiedział, że ma już dość swojej pracy?  Któż z nas nie zna kogoś, kto mówi to już od bardzo dawna? Któż z nas się nie zastanawia, czemu  ten człowiek jeszcze tam pracuje? ,... a w jaki sposób my sobie radzimy (...)

Zobacz pełny wpis »
12.08.2019       Jesteś optymistą, czy pesymistą? A kim wolisz być? Umiesz określić swoje nastawienie do życia faktyczne, a nie życzeniowe?   Jestem skłonna założyć się o okrągłą sumę, że większość z nas odpowiedziałaby na dwa pierwsze pytania tak samo. Większość ludzi uważa się za optymistów i takimi chcą się widzieć. (...)

Zobacz pełny wpis »