Anetawojnar-konopka

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Mrągowo
Główny blog zaczytani.blogi.pl »
Data urodzenia 1973-05-14
Wiek 46 lat
Ostatnia aktywność 194 dni temu

Najciekawsze wpisy Anetawojnar-konopka

Chciałabym Wam serdecznie polecić książkę pt. „ Ponad wszystko”, której autorką jest Nicola Yoon. Maddy, główna bohaterka, choruje na bardzo rzadka chorobę , „ma uczulenie na cały świat” i jest uwięziona w domu od 17 lat. Pewnego dnia dostrzega w oknie chłopaka, w którym się zakochuje. Moim zdaniem książka jest ciekawa i m (...)

Zobacz pełny wpis »
Powieść Christy Wilson Beam pt. ,,Cuda z nieba'' opowiada o wierzącej rodzinie mieszkającej w Teksasie. Historia ta jest o Annabel Beam, która zmaga się z ciężką chorobą związaną z niewydolnością jelit. Zaczyna się walka rodziców o zdrowie dziewczynki. W książce występują takie trudne sytuacje jak kryzys wiary rodziców Annabel, gdy problem z c (...)

Zobacz pełny wpis »
Ksiązka "Ponad wszystko” Nicoli Yoon jest pełną zagadek opowieścią o losach Madeline - młodej dziewczyny chorującej na SCID – złożony niedobór odporności i która, jak mówi o sobie sama, „ma alergię na cały świat”. Powieść ta porusza wiele ważnych a zarazem trudnych tematów takich jak przemoc w rodzinie i choroba ps (...)

Zobacz pełny wpis »
Ostatnio czytałem wyśmienitą książkę amerykańskiej autorki Kass Morgan pod tytułem „Misja 100”. Na podstawie tej powieści powstał serial „The 100”, który można oglądnąć w Netflixie, dosyć popularnej stronie internetowej w naszych czasach. Powieść w pewnych momentach odbiegała w znacznym stopniu od serialu, co mnie jeszcze bardzi (...)

Zobacz pełny wpis »
  Zastanwiałeś się kiedyś, jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś musiał unikać światła słonecznego? Brzmi tragicznie, prawda ? Niestety tak wyglądało życie Katie - bohaterki książki Trish Cook. Nawet najmniejszy promień światła był dla niej śmiertelnym zagrożeniem. Przez to prowadziła monotonne i dość nudne życie aż do czasu, gdy wieczorem spotkała (...)

Zobacz pełny wpis »
Autorem ksiązki "Pentagram" jest Jo Nesbo, który napisał wiele kryminałów z bohaterem Harrym Hole. "Pentagram" jest to tytuł kontrowersyjny dla niektórych osób, zwłaszcza dla osób wierzących i wiedzących czyim znakiem jest pentagram. Zaletą książki jest to, że bohaterowie są pokazani normalnie, a nie jak w wielu książkach z wyższoś (...)

Zobacz pełny wpis »
Uważam romans autorstwa Johna Greena "Gwiazd naszych wina" za książkę wartą przeczytania. Hazel choruje na raka. Nie ma przyjaciół i nie chodzi do szkoły, bo wstydzi się butli, którą musi ciągle ze sobą nosić. Woli samotnie siedzieć w domu i czytać książki. Terapie, które miały przynieść świetne rezultaty, okazują się mieć znikome skutki. (...)

Zobacz pełny wpis »
"Najlepszy" to książka Łukasza Grassa, która opowiada historię Jurka Górskiego. Mężczyzna przez 14 lat swojego nastoletniego życia był uzależniony od narkotyków i alkoholu. W pewnym momencie chce się zmienić i trafia do Monaru, którego twórcą jest Marek Kotański. Po wyjściu z ośrodka Jerzy postanowił trenować pływanie, kolar (...)

Zobacz pełny wpis »
"Trzech panów w łódce (nie licząc psa)" to książka Jerome K. Jerome, która miała być poradnikiem, jak przepłynąć Tamizę, a okazała się świetną, przepełnioną humorem powieścią. Znakomicie się ją czyta już od pierwszej strony. Jest lekka, przyjemna, posiada niewiele rozbudowanych opisów. Jest dobrym wyborem dla osób lu (...)

Zobacz pełny wpis »
Ksiązka, która moim zdaniem jest warta podziwu, to ,,Stranger Things. Mroczne umysły”. Została napisana przez Gwendę Bond. Powieść opowiada o tajemniczych przygodach młodych przyjaciół. Jeden z nich zaginął w nieznanych okolicznościach. Przyjaciele zmagają się z wieloma trudnościami. Na swojej drodze napotykają wiele przeszkód. Warto zwr&oa (...)

Zobacz pełny wpis »