Ananas

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Radom
Główny blog eksplorator.blogi.pl »
Data urodzenia 1975-06-05
Wiek 49 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Ananas

      W ludzkim oku znajduje się mechanizm podobny do żaluzji - do takiego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, ktorzy we współpracy z profesorem Robertem Rejdakiem z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz profesorem Jackiem Czubem z Politechniki Gdańskiej badali wpływ natężenia oświetlenia na barwniki karotenoidowe zn (...)

Zobacz pełny wpis »
     Fińscy naukowcy odkryli, że nadmierna liczebność w organizmie człowieka bakterii ze szczepu Desulfovibrio (DSV) sprzyja rozwojowi choroby Parkinsona. DSV występują w jelitach i w niewielkich ilościach spełnieją pożyteczną rolę absorbując toksyczne siarczany, jednak ich nadmierne rozmnażanie się powoduje tworzenie białka, które prawdopodobnie przyczynia si (...)

Zobacz pełny wpis »
    Sukcesem zakończyło się wczorajsze lądowanie na Czerwonej Planecie łazika Perseverance. Pojazd wysłany w przestrzeń kosmiczną przez NASA rozpoczął misję, której głównym celem jest odnalezienie śladów życia na Marsie. Na powierzchni planety znalazał się także sterowany z Ziemi helikopter służący do sprawdzenia jak drony radzą sobie w marsjańskiej a (...)

Zobacz pełny wpis »
     W związku z wykryciem nowego ogniska koronawirusa w Kantonie (Chiny), szefowie jednej z firm dostaczających żywność wpadli na pomysł żeby produkty żywnoścoiwe dostarczane były klientom przez...roboty. Maszyny umieją samodzielnie się poruszać, potrafią omijać przeszkody i mają własną nawigację, dzięki czemu są w stanie znaleźć właściwe drzwi nawet w najbardziej s (...)

Zobacz pełny wpis »
    Jak wykazały badania naukowe, grzyby współpracują nie tylko z korzeniami drzew ale także z grzybami innych gatunków. Na przykład w miejscach, w których obok borowików szlachetnych rosną muchomory czerwieniejące lub twardawe, prawdziwków jest znacznie więcej niż tam gdzie te muchomory nie występują. Zatem nie niszczmy grzybów, (...)

Zobacz pełny wpis »