Ananas

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Polska
Główny blog eksplorator.blogi.pl »
Data urodzenia 1975-06-05
Wiek 46 lat
Ostatnia aktywność 158 dni temu

Najciekawsze wpisy Ananas

      W ludzkim oku znajduje się mechanizm podobny do żaluzji - do takiego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, ktorzy we współpracy z profesorem Robertem Rejdakiem z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz profesorem Jackiem Czubem z Politechniki Gdańskiej badali wpływ natężenia oświetlenia na barwniki karoten (...)

Zobacz pełny wpis »
    Sukcesem zakończyło się wczorajsze lądowanie na Czerwonej Planecie łazika Perseverance. Pojazd wysłany w przestrzeń kosmiczną przez NASA rozpoczął misję, której głównym celem jest odnalezienie śladów życia na Marsie. Na powierzchni planety znalazał się także sterowany z Ziemi helikopter służący do sprawdzenia jak drony radzą s (...)

Zobacz pełny wpis »
     W związku z wykryciem nowego ogniska koronawirusa w Kantonie (Chiny), szefowie jednej z firm dostaczających żywność wpadli na pomysł żeby produkty żywnoścoiwe dostarczane były klientom przez...roboty. Maszyny umieją samodzielnie się poruszać, potrafią omijać przeszkody i mają własną nawigację, dzięki czemu są w stanie znaleźć właściwe dr (...)

Zobacz pełny wpis »