Amelia26066

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Polska
Główny blog amelia257357.blogi.pl »
Data urodzenia 2001-09-12
Wiek 18 lat
Ostatnia aktywność 104 dni temu

Najciekawsze wpisy Amelia26066

Henryk Sienkiewicz urodził się 5 maja 1846 roku w Woli Okrzejskiej (wieś na Podlasiu). Pochodził ze zubożałej rodziny szlacheckiej (herbu Oszyk), która po utracie majątku na stałe zamieszkała w Warszawie. Jego ojciec miał na imię Stanisław, matka Stefania (z domu Cieciszowska). Sienkiewicz uczył się w warszawskim gimnazjum, a następnie studiował prawo, medycy (...)

Zobacz pełny wpis »
    Jan Kochanowski urodził się w 1530 roku w Sycynie, zmarł w 1584 na zawał w Lublinie. Żył w epoce Renesansu. Był wielkiej sławy poetą,dramaturgiem i tłumaczem. Pochodził za średnio zamożnej rodziny szlacheckiej. Kształcił się na Akademii Krakowskiej,w Padwie oraz Królewcu. Posiadał rozległą wiedzę z zakresu literatury antycznej, zwłaszcz (...)

Zobacz pełny wpis »
Stanisław Moniuszko to jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiego romantyzmu. Urodził się w 1819 roku w majątku Ubiel, w okolicach Mińska. Już we wczesnej młodości przeniósł się jednak do Warszawy, gdzie uczył gry na fortepianie pod kierunkiem Augusta Freyera. Niedługo potem Moniuszko wyjechał do Mińska. Tam natomiast jego nauczyciel (...)

Zobacz pełny wpis »
Zarówno to, co spożywamy, jak również sposób, w jaki zjadamy posiłek, ma decydujące znaczenie dla naszego zdrowia. Niekoniecznie wszystko to, co lubimy, nam służy. Trzeba tak jeść, aby każdego dnia dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Niebagatelne jest również zadbanie o regularność w spożywaniu posił (...)

Zobacz pełny wpis »
Po raz pierwszy w historii siatkarskie Mistrzostwa Europy 2019 rozegrane zostaną w czterech krajach. Gospodarzami są Francja, Belgia, Słowenia i Holandia. To właśnie reprezentacje tych krajów zostały rozstawione podczas środowego losowania grup europejskiego czempionatu.       Pozostałe dwadzieścia drużyn zostało podzielonych na pię (...)

Zobacz pełny wpis »
TRENDY Zgodnie ze słownikową definicją trend to istniejący w konkretnym momencie kierunek rozwoju danej dziedziny. Trendy w modzie zmieniają się sezonowo, zgodnie z cyklem Fashion Weeków, czyli pokazów najnowszych kolekcji projektantów. Trendy mają tendencje do nawracania, co kilka sezonów, lat lub dekad. Określone tendencje sprzed k (...)

Zobacz pełny wpis »