Alergik12

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Andrychów
Główny blog naratunekalergikom.blogi.pl »
Data urodzenia 1983-07-04
Wiek 38 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Alergik12

Aby skutecznie walczyć z roztoczami, nie musimy wcale ich życia rozkładać na czynniki pierwsze, wystarczy często stosować się jedynie do zaleceń lekarza. Mnie jednak zawsze ciekawiło, co sprawia, że są takie niezniszczalne i w czym tkwi ich siła.  Myślę, że przede wszystkim w tym, że są naprawdę idealnie przystosowane do środowiska, w którym ż (...)

Zobacz pełny wpis »
To pytanie, które często sobie zadajemy. Jaki będzie najskuteczniejszy sposób na pozbycie się roztoczy ? Czy bardziej skuteczne będzie wypranie, czy raczej wyczyszczenie na sucho ? Dziś właśnie trochę na ten. Ponieważ materac dla alergika jest bardzo ważny i powienien być utrzymywany w czystości, warto o czyszczeniu pomyśleć jeszcze przed jego zak (...)

Zobacz pełny wpis »
Najprostszą odpowiedzią jest: najprościej. Idealnie jeśli jest w niej jak najmniej elementów, na których zbiera się kurz. Oto kilka zaleceń, do których warto się stosować: - dobrze jest usunąć dywany, zasłony, koce i wszystko, co nie jest nam niezbędnie potrzebne, a wykonane jest z tkanin. Jeśli musimy ich używac powinniśmy je prac jak naj (...)

Zobacz pełny wpis »
Wszyscy lekarze są zgodni co do tego, że tak. Długotrwałe podrażnienie układu oddechowego przez alergen, a więc w tym wypadku odchody roztoczy, może powodować rozwój astmy, z którą jest się trudniej uporać. Co ciekawe, naukowcy zauważają, że to właśnie alergia na roztocza może być jedną z głównych przyczyn rozwijania się astmy. Wcześni (...)

Zobacz pełny wpis »
Alergia na roztocza jest jedną z tych, które są najbardziej dokuczliwe. Towarzyszy nam cały rok, a mimo, że cierpią na nią miliony osób nadal najbardziej skuteczną formą walki jest ... sprzątanie. Jest to dolegliwość na tyle poważna, a nieleczona nawet groźna, że Światowa Organizacja Zdrowia poświęca jej sporo uwagi w swoich publikacjach. Skąd (...)

Zobacz pełny wpis »