Adakon87

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Olsztyn
Główny blog zielonywiatr.blogi.pl »
Data urodzenia 1987-01-27
Wiek 37 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Adakon87

Dzisiejszego popołudnia dokonałem technicznego zakupu kilku akcji spółki ENTER. Po wybiciu trójkąta cena wykonała ruch korekcyjny. Spodziewam się ruchu do poziomów 48 zł i tam chcę sprzedać. Będzie to w granicach 19% zysku brutto. Link do portfela: https://www.biznesradar.pl/portfel/60041,gpw (...)

Zobacz pełny wpis »
Ponieważ zdecydowałem się na przejście spowrotem na rynek giełdowy z którego szybcikiem uciekłem na początku swojej kariery z inwestowaniem, czuję się w obowiązku przed samym sobą, aby wytłumaczyć, dlaczego podjąłem taką a nie inną decyzję.   Otóż przechodząc giełdową inicjację na rynku kasowym czułem, że wszystko dzieje się za wolno. Wiedza, którą (...)

Zobacz pełny wpis »
Analiza techniczna - czy te zabawne kreski działają i co to znaczy?   Analiza techniczna nie działa. W mojej opinii przekonanie takie bierze się stąd, że po przeczytaniu kilku książek dotyczących analizy technicznej chciałoby się widzieć świat giełdowy w sposób perfekcyjnie matematyczny. My, jako ludzie panicznie boimy się niepewności. A właśnie tutaj po czasie okazu (...)

Zobacz pełny wpis »
Sprzedałem BIOTON ponieważ korygujemy się do przełamanego wsparcia. W najbliższym czasie nie spodziewam się tutaj zatem wzrostów a nie lubię kisić strat.  Dokładnie tego samego spodziewam się na JSW. Już trzecie podejście robimy do tego samego poziomu. Za długo to trwa - nie mamy sił na przebicie poziomu 34. Poza tym moje średnie wskazują mi już trend spadkowy mimo, (...)

Zobacz pełny wpis »
Sytuacja na PKPCARGO wygląda zachęcająco, jednak z uwagi na zbyt dużą ilość papierów zakupionych przeze mnie w jednym czasie zdecydowałem się obserwować tę spółkę i wejść dopiero na korekcie do potwierdzonego wybicia górą z formacji odwróconej głowy z ramionami. Sugerowało to będzie chęć do dalszej aprecjacji tego waloru. Sygnału oczekuję w granicach 2-3 (...)

Zobacz pełny wpis »
Chyba przestraszyła mnie ta spadająca gwiazda i dosyć spore już wypracowane zyski. KUPNO: 24,18 SPRZEDAŻ: 28,80 ZYSK: 15,76% po prowizjach Czas trwania inwestycji: 14 dni roboczych, 21 kalendarzowych   (...)

Zobacz pełny wpis »
W nawiązaniu do tego wpisu dziś zakupiłem akcje spółki PKPCARGO. Target stawiam na około 23 zł. Zejście poniżej 17 złamie trend i będzie oznaczało albo long hold albo stratę. Zależnie od tego jak sytuacja rozwinie się na rynku. ZAKUP PO CENIE: 19,52 (...)

Zobacz pełny wpis »
FERRO: zysk brutto: 9,65% ENTER - zysk brutto: 8,73% (...)

Zobacz pełny wpis »
Z racji tego, co dzieje się na papierach ALIOR ustawiłem już Take Profit na poziomie 31,80 PLN tak, aby go nie przegapić. Dobre wyniki finansowe zapewne wyciągną tę spółkę do tych poziomów.    (...)

Zobacz pełny wpis »